https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_cdc855d45df24fec7d03722d4_o.jpg
“Nar” 22 iyul - Milli Mətbuat Günü münasibətilə media nümayəndələrini təbrik edib və onlar üçün dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyinə yönəlmiş maarifləndirici təlim proqramının keçirilməsini dəstəklədiyini bildirir. Bu təşəbbüs dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyi gündəmini effektiv şəkildə idarə edə biləcək peşəkar media nümayəndələrinin inkişafına “Nar”ın dəstəyini nümayiş etdirir.
Dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyi sahəsində ekspert xidmətləri təqdim edən “Sustainera Solutions” şirkətinin müxətəssislərinin keçdiyi təlim çərçivəsində dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyinin təşviqində medianın həlledici rolu, eko piarın vacibliyi və dayanıqlılıq kommunikasiyasında tendensiyaların rolu barədə önəmli aspektlər vurğulanıb.
“Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr və Korporativ Ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova media əməkdaşlarını təbrik edib və təlim haqqında fikirlərini bölüşüb: “Nar” olaraq məqsədimiz jurnalistləri həyati vacib ekoloji məsələlərlə bağlı ictimaiyyəti məlumatlandırmaq və cəlb etmək təşəbbüslərində dəstəkləmək və bununla da daha yaşıl və daha dayanıqlı dünyaya töhfə verməkdir. Bu il ölkəmizin COP29 tədbirinə ev sahibliyi edəcəyi üçün biz hesab edirik ki, jurnalistlərin dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyi məsələləri ilə bağlı məlumat vermək üçün zəruri biliklərlə gücləndirilməsi çox önəmlidir”.
Mətbuat gününü qeyd edən jurnalistlər üçün dayanıqlılıq və iqlim dəyişikliyi üzrə təlimdən əlavə Fibonacci intellektual oyunu da təşkil edilib. 30 media orqanını təmsil edən jurnalistlər 6 komandada biliklərini yarışdırıblar. 1, 2 və 3-cü yeri tutan qalib komandalara müxtəlif dəyərli hədiyyələr təqdim edilib. Tədbir haqqında qısa videonu buradan izləyə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_cdc855d45df24fec7d03722d4_o.jpg
Nar congratulated media representatives on the occasion of July 22 - National Press Day and expressed its support by holding an educational training program focused on sustainability and climate change. This initiative demonstrates Nar's commitment to supporting the development of professional media representatives who can effectively drive the sustainability and climate change agenda.
Within the framework of the training held by "Sustainera Solutions", which provides expert services in the field of sustainability and climate change, important aspects were emphasized about the decisive role of the media in promoting sustainability and climate change, the importance of eco PR and the role of trends in sustainability communication.
Hokuma Karimova, Director of Nar's Public Relations and Corporate Communication Department, congratulated the media representatives. “At Nar, our goal is to support journalists in their initiatives to inform and involve the public on vital environmental issues, and thus lead to a greener and more sustainable world. As our country will host COP29 this year, we believe it is of great importance that media representatives are empowered with the necessary knowledge to report on sustainability and climate change issues", she noted.
In addition to a training event on sustainability and climate change, a Fibonacci intellectual game was organized for journalists celebrating the press day. Journalists representing 30 media organizations competed in 6 teams. The 1st, 2nd, and 3rd place winners were presented with various valuable prizes. You can watch a short video from the event here.