https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_41e8f97be225af08e89be6885_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank yeni lotereyaya start verir. Kapital Bank-ın 150 illik yubleyi münasibətilə keçirilən lotereyanın əsas uduş məbləği nə az, nə çox 150 000 manatdır. Bundan başqa iştirakçılar minlərlə pul mükafatı və keşbeklər qazanacaqlar. 30 sentyabr 2024-cü il tarixinədək keçiriləcək lotereyada yalnız Birbank taksit kartı sahibləri iştirak edirlər.
Lotereyanın şərtlərinə əsasən Birbank taksit kartları ilə edilən hər 50 AZN və üzəri nağdlaşdırma, birdəfəlik ödəniş (POS-terminal, onlayn ödənişlər) və köçürmə əməliyyatları müştəriyə 1 bilet (lotereyada iştirak şansı) qazandırır. 50 AZN və üzəri taksit (ödəniş məbləğinin aylara faizsiz bölünməsi) və Ninja (əməliyyat məbləğinin aylara komissiya ilə bölünməsi) əməliyyatları zamanı kart sahibi hər 50 AZN üçün 10 bilet əldə edir.
Lotereya iştirakçılarına öz aktivliklərini rahat izləmək şansı da yaradılıb. Belə ki, müştərilər Birbank mobil tətbiqində “Bizdən sizə” bölməsində yerləşən “Lotereya” səhifəsinə keçid edərək əldə etdikləri biletlərin sayını görə bilərlər. Bundan başqa səhifədə hər ay yenilənəcək “Tapşırıqlar”ı tamamlamaqla əlavə bilet qazanmaq şansı da yaradılıb.
3 tirajda keçiriləcək lotereyanın ilk tirajı 8 avqust 2024-cü il tarixində baş tutacaq və 10-31 iyul 2024-cü il tarixlərində edilən əməliyyatları əhatə edəcək. 2-ci tiraj 10 sentyabr (1-31 avqust tarixində edilən əməliyyatlar), 3-cü final tirajı isə 15 oktyabr 2024-cü il tarixində keçiriləcək.
Hər tirajda 1 nəfər 10 000 AZN, 2 nəfər 1000 AZN, 10 nəfər 500 AZN, 20 nəfər 100 AZN, 1000 nəfər 10 AZN, 2300 nəfər isə 5 AZN dəyərində keşbək qazanacaq. Yalnız 1 şanslı müştəri isə lotereyanın super mükafatına -150 000 manata sahib olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_41e8f97be225af08e89be6885_o.jpg
The country’s first digital bank, Birbank, is launching a new lottery. In celebration of Kapital Bank’s 150th anniversary, the main prize of the lottery is 150 000 AZN. Additionally, participants can win thousands of cash prizes and cashback rewards. The lottery will run until September 30, 2024, and only Birbank installment cardholders are eligible to participate.
According to the lottery terms, every 50 AZN or more spent on cash withdrawals, one-time payments (POS terminals, online payments), and transfers using Birbank installment cards will earn the customer one ticket (lottery entry). For every 50 AZN or more spent on installment payments (splitting the payment amount into months without interest) and Ninja transactions (splitting the transaction amount into months with commission), the cardholder will receive 10 tickets.
Participants can easily track their activity. Customers can view the number of tickets they have earned by accessing the “Lottery” page in the “For you by Us” section of the Birbank mobile app. Additionally, there is an opportunity to earn extra tickets by completing the “Tasks” that will be updated monthly on the page.
The lottery will be held in three draws. The first draw will take place on August 8, 2024, covering transactions made between July 10 and 31, 2024. The second draw will be on September 10 (covering transactions made in August), and the third and final draw will be held on October 15, 2024.
In each draw, one person will win 10,000 AZN, two people will win 1,000 AZN, ten people will win 500 AZN, twenty people will win 100 AZN, one thousand people will win 10 AZN, and two thousand three hundred people will win 5 AZN in cashback. One lucky customer will win the grand prize of 150 000 AZN.