https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_41e8f97be225af08e89be6885_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank yeni lotereyaya start verir. Kapital Bank-ın 150 illik yubleyi münasibətilə keçirilən lotereyanın əsas uduş məbləği nə az, nə çox 150 000 manatdır. Bundan başqa iştirakçılar minlərlə pul mükafatı və keşbeklər qazanacaqlar. 30 sentyabr 2024-cü il tarixinədək keçiriləcək lotereyada yalnız Birbank taksit kartı sahibləri iştirak edirlər.
Lotereyanın şərtlərinə əsasən Birbank taksit kartları ilə edilən hər 50 AZN və üzəri nağdlaşdırma, birdəfəlik ödəniş (POS-terminal, onlayn ödənişlər) və köçürmə əməliyyatları müştəriyə 1 bilet (lotereyada iştirak şansı) qazandırır. 50 AZN və üzəri taksit (ödəniş məbləğinin aylara faizsiz bölünməsi) və Ninja (əməliyyat məbləğinin aylara komissiya ilə bölünməsi) əməliyyatları zamanı kart sahibi hər 50 AZN üçün 10 bilet əldə edir.
Lotereya iştirakçılarına öz aktivliklərini rahat izləmək şansı da yaradılıb. Belə ki, müştərilər Birbank mobil tətbiqində “Bizdən sizə” bölməsində yerləşən “Lotereya” səhifəsinə keçid edərək əldə etdikləri biletlərin sayını görə bilərlər. Bundan başqa səhifədə hər ay yenilənəcək “Tapşırıqlar”ı tamamlamaqla əlavə bilet qazanmaq şansı da yaradılıb.
3 tirajda keçiriləcək lotereyanın ilk tirajı 8 avqust 2024-cü il tarixində baş tutacaq və 10-31 iyul 2024-cü il tarixlərində edilən əməliyyatları əhatə edəcək. 2-ci tiraj 10 sentyabr (1-31 avqust tarixində edilən əməliyyatlar), 3-cü final tirajı isə 15 oktyabr 2024-cü il tarixində keçiriləcək.
Hər tirajda 1 nəfər 10 000 AZN, 2 nəfər 1000 AZN, 10 nəfər 500 AZN, 20 nəfər 100 AZN, 1000 nəfər 10 AZN, 2300 nəfər isə 5 AZN dəyərində keşbək qazanacaq. Yalnız 1 şanslı müştəri isə lotereyanın super mükafatına -150 000 manata sahib olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_41e8f97be225af08e89be6885_o.jpg
Первый цифровой банк страны Birbank запускает новую лотерею. Основная сумма выигрыша лотереи в честь 150-летия Kapital Bank составляет 150 000 манатов. Кроме того, участники получат тысячи денежных призов и кешбэков. В лотерее, которая продлится до 30 сентября 2024 года смогут принять участие только владельцы карты рассрочки Birbank.
По условиям лотереи, за каждое обналичивание, единоразовый платеж (POS-терминалом, онлайн-платежи) и операцию перевода, совершенные с помощью карты рассрочки Birbank на сумму 50 AZN и более, клиент получает 1 билет (шанс на участие в лотерее). При операциях «Рассрочка» (беспроцентное разделение суммы платежа на месяцы) и Ninja (распределение суммы операции на месяцы с комиссией) на сумму 50 AZN и более владелец карты получает 10 билетов (шансов) за каждые 50 AZN.
Участникам лотереи также была предоставлена возможность легко контролировать свою деятельность. Клиенты могут увидеть количество полученных ими билетов, перейдя на страницу «Лотерея» в разделе «Выгода» мобильного приложения Birbank. Кроме того, есть шанс выиграть дополнительные билеты, выполняя «Задания», которые будут обновляться каждый месяц на странице.
Лотерея будет проводится в 3 тиража. Первый тираж состоится 8 августа 2024 года и будет включать операции, проведенные с 10 по 31 июля 2024 года. Второй розыгрыш состоится 10 сентября (операции с 1 по 31 августа), а третий финальный розыгрыш- 15 октября 2024 года.
В каждом тираже 1 человек получит кешбэк в размере 10 000 AZN, 2 человека-1000 AZN, 10 человек-500 AZN, 20 человек-100 AZN, 1000 человек-10 AZN, 2300 человек-5 AZN. Только 1 счастливый клиент получит супер приз лотереи -150 000 манатов.