https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_d1abdc9a2209c8c30f65042bf_o.jpg
Artıq 7-ci ildir ki, ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən Respublika Fənn Olimpiadaları keçirilir. Ötən gün 2023-2024-cü tədris ili üzrə keçirilən olimpiada qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi baş tutub.
Mərasimdə Respublika Fənn Olimpiadalarında ən yüksək nəticə göstərmiş 8 qızıl medalçıya, eləcə də bütün qaliblərə diplom və mükafatlar təqdim edilib.
Xatırladaq ki, bu tədris ili üzrə ümumilikdə 62 mindən çox şagird olimpiadada iştirak üçün qeydiyyatdan keçib. Yarışma 8-11-ci sinif şagirdləri arasında, 8 fənn üzrə, 143 mərkəzdə təşkil edilib. Şagirdlər biliklərini Azərbaycan dili və ədəbiyyat, riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, informatika, tarix və coğrafiya fənləri üzrə 3 turda sınayıblar. 10 997 şagird yarımfinal mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Final mərhələsinə keçən 1000-ə yaxın şagirddən 491 nəfəri qalib olub. Onlardan 244 nəfəri bürünc, 163 nəfəri gümüş, 84 nəfəri isə qızıl medal qazanıb.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc .

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_d1abdc9a2209c8c30f65042bf_o.jpg
Уже 7-й год республиканские предметные олимпиады проводятся при поддержке первого банка страны Kapital Bank и организации Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. Накануне состоялась церемония награждения победителей олимпиад 2023-2024 учебного года. На церемонии были вручены дипломы и награды 8 золотым медалистам, показавшим наивысшие результаты на республиканских предметных олимпиадах, а также всем победителям.
Напомним, что всего в этом учебном году для участия в олимпиаде было зарегистрировано более 62 тысяч учащихся. Конкурс был организован среди школьников 8-11 классов, по 8 предметам, в 143 центрах. Студенты проверили свои знания по азербайджанскому языку и литературе, математике, физике, химии, биологии, информатике, истории и географии в 3 турах. Право на участие в полуфинальном этапе получили 10 997 учащихся. Из почти 1000 участников, прошедших в финальный этап, победителем стал 491 человек. Из них 244 человека завоевали бронзовые медали, 163- серебряные и 84- золотые.