https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_70db8077891321d2f3490e504_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Roman Tolstoşeyev "Generation Connect Young Leadership Program" çərçivəsində Azərbaycanı təmsil edib. İsveçrənin Cenevrə şəhərində keçirilən tədbirdə “Kibertəhlükəsizlik və blokçeyn” layihəsi ilə 5000 ABŞ dolları qrant qazanıb.
Müsabiqəyə Kanada, Böyük Britaniya, Çin, Qazaxıstan kimi dünyanın bir çox ölkələrindən 5329 müraciət daxil olub. Onlar arasından tələbəmiz Roman da daxil olmaqla, sadəcə 30 nəfər seçilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_70db8077891321d2f3490e504_o.jpg
Roman Tolstosheyev, a 4th year student of the Information Security Department of Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS), represented Azerbaijan abroad as part of the Generation Connect Young Leadership Program.
His project “Cybersecurity and Blockchain” won a US $5,000 grant at the competition held in Geneva, Switzerland.
The competition received 5,329 applications from many countries around the world, including Canada, Great Britain, China and Kazakhstan. Of these, only 30 applications were selected, including the one submitted by Roman Tolstosheyev.