https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_70db8077891321d2f3490e504_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Roman Tolstoşeyev "Generation Connect Young Leadership Program" çərçivəsində Azərbaycanı təmsil edib. İsveçrənin Cenevrə şəhərində keçirilən tədbirdə “Kibertəhlükəsizlik və blokçeyn” layihəsi ilə 5000 ABŞ dolları qrant qazanıb.
Müsabiqəyə Kanada, Böyük Britaniya, Çin, Qazaxıstan kimi dünyanın bir çox ölkələrindən 5329 müraciət daxil olub. Onlar arasından tələbəmiz Roman da daxil olmaqla, sadəcə 30 nəfər seçilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_70db8077891321d2f3490e504_o.jpg
Студент 4-го курса специальности «Информационная безопасность» Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН) Роман Толстошеев представлял Азербайджан за рубежом в рамках программы Generation Connect Young Leadership.
Его проект «Кибербезопасность и блокчейн» выиграл грант в размере 5000 долларов США на мероприятии, проходившем в Женеве (Швейцария).
На конкурс поступило 5329 заявок из многих стран мира, включая Канаду, Великобританию, Китай и Казахстан. Из них было отобрано всего 30 проектов, в том числе и проект нашего студента Романа Толстошеева.