AZAL Füzuliyə təyyarə biletlərinin satışına başladı
AZAL Füzuliyə təyyarə biletlərinin satışına başladı AZAL Füzuliyə təyyarə biletlərinin satışına başladı
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL Bakı-Füzuli-Bakı marşrutu üzrə aviabiletlərin satışına start verib. Biletləri aviaşirkətin www.azal.az rəsmi veb-saytı vasitəsilə onlayn əldə etmək mümkündür.
AZAL-ın Füzuli Beynəlxalq Hava Limanına müntəzəm reysləri iyulun 17-dən etibarən həftədə iki dəfə olmaqla çərşənbə və şənbə günləri yerinə yetiriləcək. Uçuşlar Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu, Terminal 2-dən baş tutacaq.
Füzuliyə aviabilet əldə edərkən aşağıdakı məqamlara diqqət yetirilməlidir:
- Qarabağa giriş xüsusi icazə tələb etdiyinə görə aviabiletləri yalnız Azərbaycan vətəndaşları əldə edə bilərlər.
- Aviabilet əldə etmək üçün ilk növbədə yolumuzqarabaga.az portalına daxil olaraq müvafiq bölmədən icazə prosesini keçmək və xüsusi kod əldə etmək lazımdır. Daha sonra AZAL saytına keçid alaraq həmin kodu və FİN nömrəsini daxil edib icazəni təsdiq etdikdən sonra bilet əldə etmək mümkündür. Verilmiş icazə kodunun müddəti 1 aydır. Bu müddət ərzində aviabilet alıb Qarabağa səfər etmək olar.
- Bakı-Füzuli-Bakı marşrutu üzrə aviabiletlərin alınması üçün müvafiq sistem vasitəsilə yoxlanılan icazə kodu tələb olunduğundan bilet alışı ilkin mərhələdə yalnız sayt vasitəsilə onlayn mümkündür. Tezliklə mobil tətbiq üzərindən də bilet alışı prosesi təmin olunacaq.
- Aviabileti yalnız hər iki istiqamətdə və yalnız Bakı-Füzuli-Bakı marşurutu üzrə əldə etmək olar.
Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin kollegiyasının qərarına əsasən Bakı-Füzuli/Füzuli-Bakı istiqamətində təyyarə biletlərinin qiyməti bir tərəfə 78 manat məbləğində müəyyən edilib. Bu qiymətə 10 kq-a qədər əl yükü və 23 kq-a qədər baqaj daxildir.
Sözügedən istiqamətdə səyahət edən 2 yaşından 12 yaşınadək uşaqlar üçün tətbiq olunan tarifdən 25%, 0-2 yaşında körpələr üçün isə tətbiq olunan tarifdən 90% güzəştlər nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 2021-ci il oktyabrın 26-da istifadəyə verilən Füzuli Beynəlxalq Hava Limanı ən müasir səviyyədə 8 aya inşa olunub. Aeroport sərnişinlərin rahatlığı və xidmətlərin yüksək səviyyədə göstərilməsi üçün bütün zəruri infrastruktura malikdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_8c431b2dfef2be4aae91691b4_o.jpg
Azerbaijan’s national air carrier, AZAL, has started ticket sales en route Baku-Fuzuli-Baku. Tickets are available for purchase on the official website www.azal.az.
Starting from July 17, the airline will operate regular flights to Füzuli International Airport twice a week, on Wednesdays and Saturdays. Flights will depart from Terminal 2 of Heydar Aliyev International Airport.
When purchasing tickets en route Baku-Fuzuli-Baku, please consider the following terms:
- Only citizens of Azerbaijan can purchase tickets, as special permission is required to enter Karabakh.
- To purchase a ticket, authorization on the portal yolumuzqarabaga.az and obtaining a special code is necessary. Then, by visiting the official website of Azerbaijan Airlines, a citizen can purchase the ticket by confirming the permission using the special code and the PIN code of an ID card. The special code is valid for one month, during which the passenger can purchase a ticket and travel to Karabakh.
- Since special permission is required to purchase tickets en route Baku-Fuzuli-Baku, verified through the relevant system, initially, they can only be purchased online. Soon, this process will also be available in the mobile app of the airline.
- Air tickets can only be purchased for a round trip and en route Baku-Fuzuli-Baku.
According to the decision of the Board of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, the cost of a one-way ticket is ₼78. The price includes up to 10 kg of hand luggage and 23 kg of checked baggage.
Discounts are available for children travelling on this route – 25% off the fare for children aged 2 to 12 years, and 90% off for infants under 2 years old.
Füzuli International Airport, which was commissioned on October 2021, 26, was built to the highest modern standards in record 8 months. The airport features all the necessary infrastructure to ensure passenger comfort and provide high-quality services.