https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_632ad2d2b8a2b248b785169bc_o.jpg
Landmark Baku-da “Fortepiano üçün etüd” Bakı Piano Festivalının ədəbi müsabiqəsinin yekunlarına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Müsabiqənin məqsədi ədəbi əsərdə canlı musiqi obrazı yaratmaq və ədəbiyyatda musiqi mövzusunu populyarlaşmasıdır.
İştirakçıların əsərlərini münsiflər heyətinin üzvləri qiymətləndiriblər: Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru və sədri Anna İbrahimbəyova, Azərbaycan Yazıçılar birliyinin üzvü Aleksandr Xakimov, NG Creators Club direktoru Natiq Əliyev, Bakı Piano Festival-ının media koordinatoru Rüstəm Hüseynov.
Tədbir zamanı münsiflər heyəti müsabiqə iştirakçılarının bəyəndikləri əsərləri qeyd edib, onların seçim meyarlarından danışıb, bütün iştirakçılara uğurlar və yaradıcılıq uğurları arzulayıblar.
Müsabiqənin qalibi “Qiymət” hekayəsi ilə Alisa Orexova, II-ci yer Arzu Manaflı, III-cü yer və tamaşaçılar seçimi mükafatı isə Mehdi Əli layiq görülüb.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_632ad2d2b8a2b248b785169bc_o.jpg
The event dedicated to summing up the results of the literary competition Baku Piano Festival “Etude for Piano” was held at Landmark Baku.
The goal of the competition is to create a vivid musical image in a literary work and popularize the theme of music in literature.
The participants' works were evaluated by members of the jury: director and chairman of the Magsud Ibrahimbeyov Creative Center Anna Ibrahimbeyova, member of the Azerbaijan Writers union Alexander Khakimov, director of the NG Creators Club Natig Aliyev, media coordinator of the Baku Piano Festival Rustam Huseynov.
The jury members noted their favorite works of the contestants during the event, talked about their selection criteria and wished good luck and creative success to all participants.
Alisa Orekhova became the winner of the competition with the story “The price”, Arzu Manafli got the II place, III place and the audience choice award went to Mehdi Ali.