https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_632ad2d2b8a2b248b785169bc_o.jpg
Landmark Baku-da “Fortepiano üçün etüd” Bakı Piano Festivalının ədəbi müsabiqəsinin yekunlarına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Müsabiqənin məqsədi ədəbi əsərdə canlı musiqi obrazı yaratmaq və ədəbiyyatda musiqi mövzusunu populyarlaşmasıdır.
İştirakçıların əsərlərini münsiflər heyətinin üzvləri qiymətləndiriblər: Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru və sədri Anna İbrahimbəyova, Azərbaycan Yazıçılar birliyinin üzvü Aleksandr Xakimov, NG Creators Club direktoru Natiq Əliyev, Bakı Piano Festival-ının media koordinatoru Rüstəm Hüseynov.
Tədbir zamanı münsiflər heyəti müsabiqə iştirakçılarının bəyəndikləri əsərləri qeyd edib, onların seçim meyarlarından danışıb, bütün iştirakçılara uğurlar və yaradıcılıq uğurları arzulayıblar.
Müsabiqənin qalibi “Qiymət” hekayəsi ilə Alisa Orexova, II-ci yer Arzu Manaflı, III-cü yer və tamaşaçılar seçimi mükafatı isə Mehdi Əli layiq görülüb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_632ad2d2b8a2b248b785169bc_o.jpg
В Landmark Baku состоялось мероприятие, посвященное подведению итогов литературного конкурса Baku Piano Festival «Этюд для фортепиано».
Целью конкурса является создание яркого музыкального образа в литературном произведении и популяризация темы музыки в литературе.
Работы участников оценивали члены жюри: директор и председатель Центра творчества Максуда Ибрагимбекова Анна Ибрагимбекова, член Союза писателей Азербайджана Александр Хакимов, директор NG Creators Club Натиг Алиев, медиа координатор Baku Piano Festival Рустам Гусейнов.
В ходе мероприятия члены жюри отметили наиболее понравившиеся работы конкурсантов, рассказали о своих критериях выбора и пожелали удачи и творческих успехов всем участникам.
Победителем конкурса стала Алиса Орехова с рассказом «Цена», II место заняла Арзу Манафлы, III место и приз зрительских симпатий получил Мехти Али.