https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_2c4894271ac10a96755fa4689_o.jpg
Azərbaycan dilinin inkişafına töhfə məqsədilə “Diksiya Akademiyası” növbəti dəfə "Ana dilində hekayəni danış" adlı natiqlik çempionatını elan edir. Dördüncü dəfə keçiriləcək çempionat gənclərin natiqlik bacarıqlarını nümayiş etdirmələri və ana dilində özlərini ifadə etmələri üçün faydalı platforma təmin etmək məqsədi daşıyır.
“Nar”ın əsas dəstəyi ilə üç ay ərzində davam edəcək "Ana dilində hekayəni danış" natiqlik çempionatında iştirakçılara hərtərəfli natiqlik təlimləri keçiriləcək və ünsiyyət bacarıqlarını inkişaf etdirmələri üçün şərait yaradılacaq. Müsabiqənin şərtləri barədə ətraflı məlumatı bu linkdən oxuya bilərsiniz.
“Nar” ana dilimizin inkişafına yönəlik layihələri dəstəkləməklə Azərbaycan mədəniyyətinin qorunub saxlanmasına və təbliğinə fəal töhfə verir, eyni zamanda gələcək nəslə ünsiyyətdə və özünüifadədə üstün olmağa imkan yaradır. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirdiyi layihələrlə nar.az səhifəsindən ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_2c4894271ac10a96755fa4689_o.jpg
В целях внесения вклада в развитие азербайджанского языка «Академия дикции» объявляет очередной чемпионат по ораторскому искусству под названием «Расскажи историю на родном языке». Чемпионат, который будет проводиться в четвертый раз, нацелен предоставить молодежи полезную платформу для демонстрации своих ораторских навыков и самовыражения на родном языке.
Ораторский чемпионат «Расскажи историю на родном языке», который продлится три месяца при основной поддержке «Nar», обеспечит комплексную ораторскую подготовку участников и создаст им условия для развития коммуникативных навыков. Подробную информацию об условиях конкурса вы можете прочитать по этой ссылке.
«Nar» активно способствует сохранению и популяризации азербайджанской культуры, поддерживая проекты, направленные на развитие нашего родного языка, и в то же время предоставляет возможность следующему поколению совершенствоваться в общении и самовыражении. Подробную информацию о проектах, реализуемых мобильным оператором в сфере корпоративной социальной ответственности, вы можете получить на странице nar.az.