https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_6cfe8aed6d95d9526afd6a564_o.jpg
Qafqazın ən böyük və müasir metallurgiya şirkəti olan “Baku Steel Company” QSC (BSC) iyunun 4-6-da Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində təşkil olunan 29-cu Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisində gümüş sponsor qismində iştirak edir.
Hər il Bakıda keçirilən və regionun enerji sahəsində ən mühüm tədbiri sayılan Bakı Enerji Həftəsinə bu il dünyanın 37 ölkəsindən 300-dək şirkət gəlib. Tədbirdə Azərbaycanla yanaşı, ABŞ, Almaniya, Avstraliya, Avstriya, Belarus, Belçika, Bəhreyn, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Çexiya, Çin, Əlcəzair, Finlandiya, Fransa, Gürcüstan, Hindistan, İraq, İsrail, İsveç, İtaliya, Latviya, Qazaxıstan, Qətər, Macarıstan, Monako, Niderland, Norveç, Özbəkistan, Rumıniya, Rusiya Federasiyası, Səudiyyə Ərəbistanı, Sloveniya, Türkiyə, Ukrayna və Yaponiya təmsil olunur. Bu ölkələr arasında İsveç, Hindistan və Sloveniyadan olan şirkətlər ilk dəfədir ki, tədbirə qatılırlar.
Sərginin daimi iştirakçılarından biri, bu il yenə də tədbirin gümüş sponsoru olan BSC, Bakı Ekspo Mərkəzinin 1-ci zalında 1C314 ünvanlı stendində öz yüksək keyfiyyətli və beynəlxalq sertifikatlı məhsullarını sərgiləyir.
Tədbirin ziyarətçiləri və iştirakçıları arasında böyük marağa səbəb olan stenddə BSC-nin geniş çeşiddə polad məhsulları, xüsusilə neft-qaz istismarı layihələrində istifadə olunan tikişsiz boruları nümayiş edilir.
Qeyd edək ki, şirkətin tikişsiz boruları 114-219 mm diametrli olmaqla BSC-nin Azərboru İstehsalat sahəsindəki avadanlıqlar vasitəsilə istehsal olunur və böyük tələbatla ixrac edilən məhsulların sırasında yer alır.
Həmçinin, BSC bu il ilk dəfədir ki, öz stendində ferroərinti məhsulunu da təqdim edir. Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında yerləşən BSC-nin Ferroərintilər istehsalat sahəsində hazırlanan yüksək keyfiyyətli və fərqli fraksiyalarda olan (FeSi 65% - FeSi 75%, fraksiya 10-50 mm) ferrosilisium (FeSi) müxtəlif növ poladların və çuqunların legirlənməsi və oksidləşməsi üçün istifadə olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_6cfe8aed6d95d9526afd6a564_o.jpg
ЗАО Baku Steel Company (далее – BSC), крупнейшая и современная металлургическая компания на Кавказе, участвует в качестве серебряного спонсора в 29-й Международной выставке «Нефть и газ Каспия», которая проходит 4–6 июня в рамках Бакинской энергетической недели.
Около 300 компаний из 37 стран мира приехали на Бакинскую энергетическую неделю, которая проводится в Баку каждый год и считается важнейшим событием в энергетической жизни региона. Кроме Азербайджана, на выставке представлены Австралия, Австрия, Алжир, Бахрейн, Беларусь, Бельгия, Болгария, Великобритания, Венгрия, Германия, Грузия, Израиль, Индия, Ирак, Италия, Казахстан, Катар, Китай, Латвия, Монако, Нидерланды, Норвегия, ОАЭ, Российская Федерация, Румыния, Саудовская Аравия, Словения, США, Турция, Узбекистан, Украина, Финляндия, Франция, Чехия, Швеция, Япония. Впервые в этом мероприятии участвуют компании из Швеции, Индии и Словении.
Один из постоянных участников выставки – BSC, которая в этом году вновь стала серебряным спонсором мероприятия, демонстрирует свою высококачественную и международно сертифицированную продукцию на стенде 1C314 в 1-м зале Baku Expo Center.
На стенде компании представлен широкий ассортимент стальной продукции BSC, в частности бесшовные трубы, применяемые в проектах добычи нефти и газа, что вызывает большой интерес среди посетителей и участников выставки. Отметим, что бесшовные трубы компании диаметром 114–219 мм выпускаются на производственном участке BSC «Азербору» и являются экспортной продукцией, пользующейся большим спросом.
Кроме того, в этом году BSC впервые представляет на своем стенде ферросплавную продукцию. Ферросилиций (FeSi) высокого качества и различных фракций (FeSi 65% - FeSi 75%, фракция 10-50 мм), производимый на участке производства ферросплавов компании BSC, расположенном в Сумгайытском химико-промышленном парке, применяется для легирования и раскисления различных видов стали и чугуна.