https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_54b4c9bba9760d397c6887f26_o.jpg
Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə ölkənin aparıcı banklarından biri olan “AccessBank” media tərəfdaşlarının övladları üçün unikal tədbir təşkil edib.
Tədbirdə bankın müxtəlif departamentlərinə ekskursiya keçirilib, gənc iştirakçılar maliyyə institutunun işi ilə daxildən tanış ola biliblər. Onlar, həmçinin maliyyə savadlılığının artırılması üzrə təlimdə iştirak ediblər.
Ekskursiya zamanı uşaqlar bankın əsas iş prinsipləri və müştəri xidmətləri ilə tanış olublar. Onlar üçün ən unikal hadisə bunkerə daxil olmaq, bankın binası və əməkdaşların təhlükəsizliyinin təmin edilməsi prosesləri ilə tanış olmaq, eləcə də plastik kartların istehsalı prosesini müşahidə etmək olub. Bundan əlavə, onlar müştəri məmnunluğunun təmin edilməsində mühüm element olan çağrı mərkəzinin işi ilə də tanış olublar. Onlar özlərini bank işçisi rolunda sınamaq imkanı əldə etdilər ki, bu da təkcə maraqlı deyil, həm də maarifləndirici hadisə idi.
“AccessBank”, həmçinin Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının (AMB) dəstəyi ilə uşaqlar üçün maliyyə savadlılığının artırılması mövzusunda təlim təşkil edib. İştirakçılar maliyyə savadlılığının əsaslarını öyrənib, əsginaslar, xərclərin düzgün bölüşdürülməsi zərurəti, ailə büdcəsinin formalaşmasında uşaqların iştirakı haqqında məlumat əldə ediblər.
“AccessBank”ın İdarə Heyətinin üzvü, Korporativ, KOB və Pərakəndə Bankçılıq üzrə icraçı direktor İlkin Quliyev uşaqları bayram münasibətilə təbrik edərək onlara sertifikatlar təqdim edib və bu da hadisələrlə dolu maraqlı günün xoş yekunu olub.
“AccessBank” uşaqların dünya görüşünün genişləndirilməsi və erkən yaşlarından maliyyə savadlılığının formalaşmasına töhfə vermək məqsədilə korporativ sosial məsuliyyət tədbirləri çərçivəsində analoji təşəbbüslərin həyata keçirilməsi və dəstəklənməsini davam etdirəcək.
“AccessBank” Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 20-i bölgələrdə olmaqla, 34 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir. Filiallar haqqında əlavə məlumat linkdə təqdim edilir: http://bit.ly/accessbank-filiallar

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_54b4c9bba9760d397c6887f26_o.jpg
К Международному дню защиты детей один из ведущих банков страны AccessBank организовал уникальное мероприятие для детей своих медиапартнеров.
Мероприятие включало экскурсию по различным департаментам банка, где юные участники смогли ознакомиться с работой финансового учреждения изнутри. Также они приняли участие в тренинге, посвященном повышению финансовой грамотности.
В ходе экскурсии дети ознакомились с основными принципами работы банка и процессами обслуживания клиентов. Самым уникальным событием для них стало посещение бункера, знакомство с процессами обеспечения безопасности банковского здания и сотрудников, а также наблюдение за процессом производства пластиковых карт. Кроме того, дети ознакомились с работой колл-центра, который является важным элементом обеспечения клиентской удовлетворенности. Дети также получили возможность попробовать себя в роли банковских сотрудников, что стало не только увлекательным, но и познавательным событием.
Также AccessBank при поддержке Центрального банка Азербайджана (ЦБА) организовал для детей тренинг на тему повышения финансовой грамотности. Участники узнали основы финансовой грамотности, получили информацию о денежных купюрах, о необходимости правильного распределения расходов и об участии детей в формировании семейного бюджета.
Член правления, исполнительный директор по корпоративному, МСП и розничному банкингу AccessBank Илькин Гулиев поздравил детей с праздником и вручил им сертификаты, что стало приятным завершением насыщенного и интересного дня.
AccessBank в рамках своей корпоративной социальной ответственности продолжит аналогичные инициативы, так как такие мероприятия позволяют не только расширить кругозор детей, но и способствуют формированию ответственного отношения к финансовым процессам с раннего возраста.
AccessBank, являясь лидером в сфере микрофинансирования в Азербайджане, предоставляет свои услуги малым и средним предприятиям с 2002 года. Среди акционеров Банка - Азиатский банк развития, Европейский инвестиционный банк, Международная финансовая корпорация и другие международные финансовые организации и инвестиционные фонды. В настоящее время банк располагает 34 филиалами, 14 из которых находятся в Баку, а 20 – в регионах, и продолжает предоставлять доступные финансовые решения для микро-, малого и среднего бизнеса.