İyunun 1-də Circus Sea Breeze-nin təntənəli açılışı oldu. Yarımstasionar sirk Luna Park ərazisindəki mənzərəli yerdə yerləşir və o da bu gün fəaliyyətə başlayıb.
Açılış mərasimində iştirak edən Emin Ağalarov və Allahverdi İsrafilov tamaşaçıları salamlayaraq, yeni sirkin hamının diqqət mərkəzinə çevriləcəyinə əminliklə ifadə ediblər. Emin Ağalarov və Allahverdi İsrafilov gələcəklə bağlı planlarını bölüşüb, sirkə dünyanın hər yerindən ən yaxşı sənətkarları dəvət edəcəyini və hər yaşdan olan tamaşaçıların marağına səbəb olacaq unikal şoular hazırlayacağını qeyd ediblər. İlk şouya xeyriyyə məqsədi ilə valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlar və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar dəvət olunmuşdu.
“Mənim daha bir gözəl xəbərim var: biz indi Azərbaycanda Sea Breeze-də ilk delfinariumun layihəsini fəal şəkildə həyata keçiririk”, - deyə Emin Ağalarov bildirib.
Circus Sea Breeze-də nostalji çadır atmosferi var idi, burada zolaqlı sirk çadırı tamaşaçıları uzaqdan cəlb edir, hava akrobatları və gimnastlar qoşqusuz çıxış edir, tamaşaçıların arenaya yaxınlığı isə xoş təəssüratı artırır. “Monte-Karlo Əfsanələri” beynəlxalq sirk proqramında məşhur festivalın artistləri, beynəlxalq festivalların mükafatçıları: məşhur “Diabolo” şousu ilə Kalaşnikov qardaşları, hava akrobatları Almaniyadan Anna Leon və Belarusdan Yelena Blotskaya, kloun Roman Boyko, Natalya Spiridonova fantastik hula-halqa şousu, Ukrayna akrobatik dueti "Flash" və bir çox başqaları ilə. Sirk şousu ilk dəfə yay mövsümündə keçiriləcək.

1 июня состоялось торжественное открытие Circus Sea Breeze. Полустационарный цирк располагается на живописной площадке в зоне Луна-парка, который также начал работать в этот день.
На церемонии открытия присутствовали Эмин Агаларов и Аллахверди Исрафилов, они приветствовали публику, выразив уверенность в том, что новый цирк станет центром притяжения для всех любителей качественных развлечений. Эмин Агаларов и Аллахверди Исрафилов поделились своими планами на будущее, отметив, что цирк будет приглашать лучших артистов со всего мира и развивать уникальные шоу, которые будут интересны зрителям всех возрастов. Первое интерактивное шоу несло благотворительный характер, на него были приглашены дети, оставшиеся без попечения родителей, и дети с ограниченными физическими возможностями.
«У меня есть еще одна отличная новость: мы сейчас активно занимаемся проектированием первого дельфинария в Sea Breeze, в Азербайджане», - рассказал Эмин Агаларов.
В Circus Sea Breeze царила ностальгическая атмосфера шапито, где полосатый цирковой шатер манит зрителей издалека, воздушные акробаты и гимнасты выступают без страховки, а близость зрителей к арене усиливает впечатление. В международной цирковой программе "Легенды Монте-Карло" участвовали артисты знаменитого фестиваля, призеры международных фестивалей: братья Калашниковы со знаменитым шоу «Диаболо», воздушные гимнастки Анна Леон из Германии и Елена Блотская из Беларуси, клоун Роман Бойко, Наталья Спиридонова с фантастическим шоу хулахупов, украинский акробатический дуэт Flash и многие другие. Впервые цирковое шоу будет проводиться в летний сезон.