https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_c3e6222d4313a65bdd7e66fcf_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi və “Azercell Telekom” MMC-nin baş sponsorluğu ilə mayın 15-16-da Bakıda keçiriləcək “GSMA M360 Eurasia 2024” konfransında rəqəmsal dövrün ən aktual tendensiyaları ətrafında fikir mübadiləsi aparılacaq.
Tədbir rəqəmsal transformasiyanın gücü, süni intellektin müxtəlif sahələrə təsiri, həmçinin yaşıl texnologiyalar kimi mühüm mövzuların müzakirəsi üçün əla platforma rolunu oynayacaq. Konfransa qatılan beynəlxalq və regional ekspertlər, şirkət rəhbərləri və region üzrə tənzimləyici qurumların nümayəndələri bu proseslərin sürətləndirilməsi üçün bazar iştirakçılarının birgə fəaliyyətinin əhəmiyyətini bir daha vurğulayacaqlar.
“M360 Eurasia 2024” çərçivəsində süni intellektin rəqəmsal dünyanın bütün sahələrində geniş tətbiqi, onun innovasiya üçün açdığı yeni perspektivlər barədə danışılacaq. Eyni zamanda, bu texnologiyanın məlumat məxfiliyi və təhlükəsizliyin təmin edilməsi kimi istiqamətlərdə yaratdığı çağırışlar da müzakirə olunacaq. Bu keçidin həm biznes, həm də cəmiyyət üçün ən faydalı şəkildə reallaşdırılması yolları ətrafında fikir mübadiləsi aparılacaq.
Tədbirdə Rəqəmsal DNT (Digital DNA) mövzusu çərçivəsində yeni dövrdə uğur əldə etmək üçün lazımlı bacarıq və qabiliyyətlər, rəqəmsal savadlılığın artırılması üçün sektorlar arası əməkdaşlığın vacibliyi gündəmə gətiriləcək.
COP29 ərəfəsinə təsadüf edən bu konfransda ətraf mühit, sosial və idarəetmə (ESG) prinsipləri haqqında da danışılacaq. Bu sessiyada rəqəmsallaşma prosesinin və iqlim fəaliyyətinin bir-birinə təsiri, dayanıqlı inkişaf və sıfır karbon emissiya məqsədlərinə nail olmaq üçün bütün sektorlar arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulanacaq. Qlobal telekommunikasiya liderlərinin bu hədəfə çatmaq üçün gördüyü işlər, rəqəmsal innovasiyaların ətraf mühitin dayanıqlığına verdiyi töhfə barədə danışılacaq.
Tədbirdə telekommunikasiya şirkətlərinin innovativ B2B həlləri vasitəsilə bizneslərin rəqəmsallaşma prosesinə müsbət təsiri, onlar üçün yaratdığı yeni gəlir istiqamətləri gündəmə gətiriləcək. Dəvət olunan məruzəçilər arasında AWS, e&, Google, Microsoft və s. kimi böyük şirkətlərin nümayəndələri var.
Qeyd edək ki, ötən il Bakıda baş tutan “M360” tədbirində dünyanın 29 ölkəsindən nümayəndələr iştirak edib. Bu il də konfransda geniş təcrübəyə malik sənaye liderlərinin bir araya gəlməsi gözlənilir.
“JW Marriott Absheron Baku” mehmanxanasında baş tutacaq tədbirdə iştirak etmək istəyən hər kəs “GSMA M360 Eurasia” səhifəsində qeydiyyatdan keçə bilər.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_c3e6222d4313a65bdd7e66fcf_o.jpg
The GSMA M360 Eurasia conference, set to take place in Baku on May 15-16 with the support of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan and host sponsor “Azercell Telecom” LLC, promises to explore the most relevant topics shaping today's digital landscape.
The event will bring together executives from leading corporations in mobile, AI, cybersecurity, industry digitization, and green technology, along with regulatory figures from across the region. M360 will highlight the collaborative effort needed to drive digital transformation in neighboring regions and beyond.
Attendees can expect discussions on the transformative power of digital connectivity, the impact of AI across various sectors, and the significance of Industry Digitization, Cyber Security, Green Tech, Future-ready networks and more.
As AI continues to integrate into every aspect of the digital world, the event will showcase how businesses and societies can navigate this new era, addressing both opportunities for innovation and the challenges of ethical use, data privacy, and security. Emphasis will be placed on responsible AI adoption, ensuring benefits across all sectors and fostering sustainable growth.
The event will also explore the concept of Digital DNA, focusing on the skills and capabilities essential for success in a digital-first era and the importance of cross-sector collaboration in enhancing digital literacy.
In anticipation of COP29, the event will also kick off with a focus on commitment to the ESG agenda, further steering the world toward a greener, safer, and more connected future. A session will spotlight the critical convergence of digitalization and climate action, urging industry-wide efforts towards sustainability and net-zero goals. Key insights from global telecom leaders will be featured, showcasing how digital innovation can drive environmental responsibility.
The event will also highlight telecommunications companies' role in driving digitization across industries through innovative B2B connectivity solutions, revolutionizing operations, and unlocking new revenue streams for businesses of all sizes.
Among the invited speakers are representatives from major companies such as AWS, e&, Google, Microsoft, and more. M360 aims to bring together diverse perspectives and expertise, building on the success of the previous edition that attracted attendance from 29 countries.
Registration is now open on the GSMA M360 Eurasia Registration Page for anyone interested in participating in the event, which will be held at JW Marriott Absheron Baku.