https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_45c2481ae519f508ad30df49f_o.jpg
Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Aktotı Raimkulova Qırğız Respublikasının Prezidenti tərəfindən “Dank” ordeni ilə təltif olunub
Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Aktotı Raimkulova Qırğız Respublikasının Prezidenti Zati-Aliləri cənab Sadır Japarovun “Qırğız Respublikasının dövlət mükafatları ilə təltif olunma haqqında” Fərmanı ilə Türk xalqları arasında dostluq və əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsində mühüm töhfələrinə görə Dank” ordeni ilə təltif olunub.
Mükafatlandırma mərasimi Qırğız Respublikasının Prezidenti Zati-Aliləri cənab Sadır Japarovun 18-19 aprel 2024-cü il tarixlərində Qazaxıstan Respublikasına səfəri çərçivəsində Astanada baş tutub.
Mərasimdə “Dank” ordeni Aktotı RaimkulovayaQırğızıstan Respublikasının Dövlət katibi Suyunbek Kasmambetov tərəfindən təqdim olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_45c2481ae519f508ad30df49f_o.jpg
Президент Фонда Тюркской Культуры и Наследия Актоты Раимкулова награждена орденом «Данк» со стороны Президента Кыргызской Республики
Указом Президента Кыргызской Республики Его Превосходительства господина Садыра Жапарова «О награждении государственными наградами Кыргызской Республики» президент Фонда Тюркской Культуры и Наследия Актоты Раимкулова награждена орденом «Данк» за значительный вклад в укрепление дружбы и сотрудничества между тюркскими народами.
Церемония награждения состоялась в городе Астана в рамках визита Президента Кыргызской Республики Его Превосходительства господина Садыра Жапарова в Республику Казахстан 18-19 апреля 2024 года.
На церемонии орден “Данк” вручил Актоты Раимкуловой Государственный секретарь Кыргызской Республики Суйунбек Касмамбетов.