https://www.innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_fb123214357300a5723cde703_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC Bakıda ikinci dəfə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “GSMA M360 Eurasia 2024” konfransının baş sponsoru qismində çıxış edir.
Ötən il olduğu kimi bu il də konfrans telekommunikasiya və rəqəmsal texnologiyalar sahəsində çalışan aparıcı ekspertləri, eləcə də, region üzrə tənzimləyici qurumların nümayəndələrini öz ətrafında toplayacaq. Tədbir çərçivəsində sənayenin rəqəmsallaşma prosesinə birbaşa təsiri, onun innovasiya və tərəqqi üçün yaratdığı yeni perspektivlər haqqında danışılacaq.
“Yüksək sürətlə irəliləyən elmi-texnoloji inkişaf, bir çox sahələrdə proseslərin avtomatlaşdırılması davamlı inkişaf üçün sərhədsiz imkanlar vəd edir. Bu gün “Azercell”in lider mobil operator mövqeyində qərarlaşması bizi ölkənin rəqəmsal ekosisteminin formalaşması prosesinin aparıcı qüvvələrindən birinə çevirir. Bu bizim üçün böyük məsuliyyət deməkdir. Biz “GSMA M360” kimi nüfuzlu beynəlxalq tədbirə Bakıda ev sahibliyi etməkdən qürur duyuruq. İnanırıq ki, konfrans davamlı gələcəyin qurulmasına öz töhfəsini verəcək, bu mövzuda aparılan müzakirələr və yeni tərəfdaşlıqlar üçün uğurlu platforma rolunu oynayacaq”, - deyə “Azercell”in prezidenti Zərinə Zeynalova bildirib.
Konfransın açılış günündə rəqəmsal dövrün transformasiya gücü, eləcə də, MDB ölkələri və qonşu regionlarda davam edən bu keçidin daha da sürətləndirilməsi yolları müzakirə ediləcək. Əsas mövzular arasında generativ süni intellekt (Generative AI) və Rəqəmsal DNT (Digital DNA) yer alır. Tədbirin ikinci günündə ətraf mühit, sosial və idarəetmə (ESG) prinsipləri gündəmə gətiriləcək. COP29 ərəfəsində rəqəmsallaşma prosesinin və iqlim fəaliyyətinin bir-birinə təsiri, dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə çatmaq üçün tətbiq olunan texnoloji yeniliklər barədə danışılacaq. Daha sonra sənaye liderləri yeni nəsil şəbəkələr və kibertəhlükəsizlik kimi mövzular ətrafında müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, ötən il tədbirə 29 fərqli ölkədən iştirakçılar qatılıb ki, onlardan 30 faizi müxtəlif şirkət və qurumların rəhbərləri, 45 faizi isə qeyri-telekommunikasiya sahəsində çalışan iştirakçılar təşkil edirdi. Bu il də tədbirin eyni miqyasda auditoriya toplaması gözlənilir.
Mayın 15-16-da “JW Mariott Absheron Baku” mehmanxanasında baş tutacaq bu tədbirdə iştirak etmək üçün “GSMA M360 Eurasia” səhifəsində onlayn qeydiyyatdan keçmək olar.

Azercell hosts the GSMA M360 Eurasia in Baku for the second time
Azercell hosts the GSMA M360 Eurasia in Baku for the second time Azercell hosts the GSMA M360 Eurasia in Baku for the second time
M360 Eurasia 2024 returns to Baku, bringing together industry leaders to drive regional transformation
Azercell is pleased to announce its sponsorship of GSMA M360 Eurasia 2024, set to take place in Baku on May 15-16. The event will be hosted with the support of the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.
This year M360 Eurasia will again convene in Azerbaijan executives from leading mobile and vertical sectors, as well as regulatory figures across the region to explore how the mobile industry can foster the power of digital through partnerships, thus paving the way for sustainable innovation and continuous progress.
Zarina Zeynalova, CEO of Azercell, said: “The rapid transition from a process- to a data-driven world presents unparalleled opportunities for reinvention and growth. As Azerbaijan's leading mobile operator, we recognize our crucial role in shaping the country's digital ecosystem. Therefore, Azercell is honored to host this prestigious event in Baku, which we believe will serve as a platform for discussions and collaboration opportunities for better future.”
The first day's agenda will focus on unlocking the power of digital and accelerating the ongoing digital transformation in CIS countries and the neighboring regions. Key topics of discussion will include the Role of Generative AI and Digital DNA among others. The second day's agenda will kick off with a focus on commitment to the ESG agenda, further steering the world toward a greener, safer and more connected future. Anticipating COP29, the event will spotlight the critical convergence of digitalization and climate action, followed by industry leaders discussing Next-Generation Networks and exploring comprehensive approaches to cybersecurity across the digital value chain.
Considering the previous edition's impressive attendance from 29 countries and territories, consisting of 30% senior decision-makers and 45% non-telco attendees, the event is on track to attract a similar audience.
Registration for the event to be held 15th and 16th May at JW Mariott Absheron Baku, is now open on the GSMA M360 Eurasia Registration Page.