https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_882863347a309c969691e8c4b_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisində təmsil olunan bütün siyasi partiyaların nümayəndələri "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsinin hazırlanması ilə bağlı Milli Məclis sədrinə müraciət ediblər. Müraciətdə ölkəmizin müasir inkişaf reallıqlarına cavab verən yeni qanunun hazırlanmasının zəruriliyi vurğulanır.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova artıq yeni qanun layihəsinin hazırlanması haqqında müvafiq tapşırıqlar verib və sənədin hazırlanması üzrə işə başlanılıb.
Bu qanunun ictimai əhəmiyyətini nəzərə alaraq, Azərbaycanda dövlət qeydiyyatına alınmış siyasi partiyaların yeni qanun layihəsi ilə bağlı təkliflərini Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə təqdim etmələri xahiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_882863347a309c969691e8c4b_o.jpg
Representatives of the parliamentary political parties have appealed to the Chair of the Milli Majlis of the Azerbaijan Republic for a new Bill on Political Parties to be drafted. The appeal emphasises the need in a new law that would match the modern national development realia.
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova has given the appropriate instructions and the document is in the works already.
The state-registered political parties are kindly requested to submit their relevant proposals in view of the public importance of the new law.