https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_882863347a309c969691e8c4b_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisində təmsil olunan bütün siyasi partiyaların nümayəndələri "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsinin hazırlanması ilə bağlı Milli Məclis sədrinə müraciət ediblər. Müraciətdə ölkəmizin müasir inkişaf reallıqlarına cavab verən yeni qanunun hazırlanmasının zəruriliyi vurğulanır.
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova artıq yeni qanun layihəsinin hazırlanması haqqında müvafiq tapşırıqlar verib və sənədin hazırlanması üzrə işə başlanılıb.
Bu qanunun ictimai əhəmiyyətini nəzərə alaraq, Azərbaycanda dövlət qeydiyyatına alınmış siyasi partiyaların yeni qanun layihəsi ilə bağlı təkliflərini Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə təqdim etmələri xahiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_882863347a309c969691e8c4b_o.jpg
Делегаты представленных в парламенте политических партий обратились к председателю Милли Меджлиса Азербайджанской Республики на предмет подготовки нового законопроекта о политических партиях. В обращении подчёркивается необходимость разработки отвечающего современным реалиям развития страны нового закона.
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова уже сделала необходимые распоряжения, и документ находится в разработке.
Имеющие государственную регистрацию в стране политические партии просят представлять свои предложения с учётом общественной значимости нового закона.