https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_4969ceba66474c1db072e0b59_o.jpg
“Nar” 2023-cü ilin nəticələrinə dair keçirdiyi mətbuat konfransında sərfəli qiymət siyasəti üzrə liderliyini, müştəri məmnuniyyəti ilə bağlı uğurlu göstəricilərini, əhatə dairəsinin genişləndirilməsi və mühüm sosial yönümlü layihələri barədə geniş məlumat verib.
Müştəri Loyallığı İndeksi nəticələrinə görə mobil operatorlar arasında “Nar” yüksək nəticə göstərərək 2023-cü ildə ölkə üzrə lider olub. Müstəqil araşdırma şirkəti tərəfindən aparılmış sorğunun nəticələrinə görə, əsas razılıq bildirilən indikatorlar sərfəli qiymət, üstün müştəri təcrübəsi və internet paketləridir.
“Nar”ın baş icraçı direktoru Qunnar Panke ötən ilin uğurlu nəticələri barədə danışaraq bildirib: “Ardıcıl 5-ci ildir, sərfəli qiymət və müştəri məmnuniyyəti üzrə lider mövqeyimizi qorumağa nail olmuşuq. 2024-cü ildə də müştəriyönümlülük və sərfəli qiymət strategiyamıza sadiq qalmağı hədəfləyirik, çünki “Nar” sənə ən yaxın mobil operatordur”.
Konfrans zamanı müştərilər üçün xərclərin şəffaflığını və müxtəlif xidmət əməliyyatlarını asanlaşdıran “Nar+” tətbiqinin yenilənmiş versiyası da təqdim edilib. Yenilənən tətbiqin interfeysində ən çox istifadə olunan funksiyalar önə çıxarılmaqla yanaşı, balans artımı, internet paketin yenilənməsi, tarif dəyişikliyi və digər əməliyyatları bir kliklə həyata keçirmək imkanı da verilir.
Sərfəli xidmətləri ilə yanaşı, yüksək müştəri məmnuniyyətini də xüsusi diqqətdə saxlayan “Nar”ın xidmət mərkəzlərinə 2023-cü ildə müraciət edənlərin 98.6%-i göstərilən xidmətlərdən razılıqlarını bildiriblər. 2022-ci illə müqayisədə artan bu göstəricinin əldə olunmasında əsas faktor yeni konseptli mağazalara keçidin davam etdirilməsidir. Operator ötən il yenilənmiş 25 mağazasını təqdim edib.
“Nar”ın əsaslandığı müştəriyönümlülük strategiyası 2023-cü ildə beynəlxalq səviyyədə tanınaraq ISO 9001:2015 Keyfiyyətin İdarə olunması və ISO 10002:2018 Müştəri Məmnuniyyətinin İdarə olunması üzrə beynəlxalq sertifikatlarına layiq görülüb.
“Nar” Laçın şəhərində satış və xidmət mərkəzini təqdim edən ilk operator olub. Abunəçilərinə daha yaxın olmaq məqsədilə, “Nar” qısa zamanda Şuşa, Xankəndi, Zəngilan, Cəbrayıl, Qubadlı, Kəlbəcər, Laçın, Xocavənd, Füzuli, Tərtər və Ağdam şəhərlərinin öz əhatə dairəsinə daxil edilməsinə nail olub.
“Nar” 2023-cü ildə korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində 30 sosial təşəbbüsün gerçəkləşdirilməsinə dəstək olub. Operator ötən il həyata keçirdiyi layihələrə 2.4 milyon manatdan çox vəsait ayırıb. “Nar”ın davamlı olaraq həyata keçirdiyi “Jest dili.az” sosial layihəsi Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası tərəfindən “Korporativ məsuliyyət” istiqamətində ən uğurlu layihə olaraq “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülüb.
“Nar” 2024-cü ildə də ən sərfəli operator mövqeyini saxlamaqla, müştəriyönümlü strategiyasını davam etdirməyi, yeni konsepsiyalı daha 18 mağazasını müştərilərin xidmətinə təqdim etməyi, azad edilmiş ərazilərdəki əhatə dairəsini genişləndirməyi və həyata keçirilən sosial layihələrə investisiya yatırımlarını davam etdirməyi planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_4969ceba66474c1db072e0b59_o.jpg
На пресс-конференции Nar, посвященной итогам 2023 года, была предоставлена подробная информация о лидерстве оператора в области доступной ценовой политики, позитивных показателях удовлетворенности клиентов, расширении сферы деятельности и проведении значимых социальных проектов.
В 2023 году Nar стал лидером по итогам Индекса лояльности клиентов среди мобильных операторов страны. По результатам опроса, проведенного независимой исследовательской компанией, абоненты выразили особую удовлетворенность в связи с доступными ценами, превосходным пользовательским опытом и интернет-пакетами.
Подводя итоги прошлого года, Гуннар Панке, генеральный директор Nar, сказал: «Уже 5 год подряд нам удается сохранять лидирующие позиции по доступности цен и уровню удовлетворенности абонентов. В 2024 году мы продолжим уделять приоритетное внимание доступной ценовой политике в рамках нашей клиентоориентированной стратегии, потому что Nar - самый близкий тебе».
В ходе конференции также была представлена обновленная версия приложения «Nar+». Это приложение обеспечивает прозрачность расходов и удобное управление операциями. В обновленной версии на передний план выведены наиболее часто используемые функции, и теперь абоненты могут одним прикосновением пополнить свой баланс, продлить интернет-пакет или сменить тариф.
В 2023 году 98,6% обратившихся в центры обслуживания Nar выразили удовлетворение предоставленными услугами. Основной фактор достижения этого показателя, улучшенного по сравнению с 2022 годом, это продолжение перехода к новым концептуальным магазинам. В прошлом году мобильный оператор представил 25 обновленных магазинов.
Клиентоориентированная стратегия мобильного оператора получила признание на международном уровне и была удостоена сертификатов Системы Управления Качеством ISO 9001:2015 и Системы Управления Удовлетворенностью Клиентов ISO 10002:2018.
Nar стал первым мобильным оператором, открывшим в Лачине центр продаж и обслуживания. Чтобы быть ближе к своим абонентам, Nar включил в свою сферу деятельности города Шуша, Ханкенди, Зангилан, Джебраил, Губадлы, Кельбаджар, Лачин, Ходжавенд, Физули, Тертер и Агдам.
В 2023 году Nar поддержал реализацию 30 социальных инициатив в рамках стратегии корпоративной социальной ответственности. На реализованные в прошлом году проекты мобильный оператор выделил более 2,4 миллиона манатов. Социальный проект jestdili.az, продолжительно реализуемый со стороны Nar, был удостоен награды Golden World Award Международной ассоциации по связям с общественностью как самый успешный проект в направлении «Корпоративная ответственность».
В 2024 году Nar планирует сохранить позицию самого выгодного оператора, продолжить стратегию клиентоориентированности, представить абонентам еще 18 магазинов с новой концепцией, расширить сферу деятельности на освобожденных территориях, и продолжить инвестировать и в социальные проекты.