https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_4969ceba66474c1db072e0b59_o.jpg
“Nar” 2023-cü ilin nəticələrinə dair keçirdiyi mətbuat konfransında sərfəli qiymət siyasəti üzrə liderliyini, müştəri məmnuniyyəti ilə bağlı uğurlu göstəricilərini, əhatə dairəsinin genişləndirilməsi və mühüm sosial yönümlü layihələri barədə geniş məlumat verib.
Müştəri Loyallığı İndeksi nəticələrinə görə mobil operatorlar arasında “Nar” yüksək nəticə göstərərək 2023-cü ildə ölkə üzrə lider olub. Müstəqil araşdırma şirkəti tərəfindən aparılmış sorğunun nəticələrinə görə, əsas razılıq bildirilən indikatorlar sərfəli qiymət, üstün müştəri təcrübəsi və internet paketləridir.
“Nar”ın baş icraçı direktoru Qunnar Panke ötən ilin uğurlu nəticələri barədə danışaraq bildirib: “Ardıcıl 5-ci ildir, sərfəli qiymət və müştəri məmnuniyyəti üzrə lider mövqeyimizi qorumağa nail olmuşuq. 2024-cü ildə də müştəriyönümlülük və sərfəli qiymət strategiyamıza sadiq qalmağı hədəfləyirik, çünki “Nar” sənə ən yaxın mobil operatordur”.
Konfrans zamanı müştərilər üçün xərclərin şəffaflığını və müxtəlif xidmət əməliyyatlarını asanlaşdıran “Nar+” tətbiqinin yenilənmiş versiyası da təqdim edilib. Yenilənən tətbiqin interfeysində ən çox istifadə olunan funksiyalar önə çıxarılmaqla yanaşı, balans artımı, internet paketin yenilənməsi, tarif dəyişikliyi və digər əməliyyatları bir kliklə həyata keçirmək imkanı da verilir.
Sərfəli xidmətləri ilə yanaşı, yüksək müştəri məmnuniyyətini də xüsusi diqqətdə saxlayan “Nar”ın xidmət mərkəzlərinə 2023-cü ildə müraciət edənlərin 98.6%-i göstərilən xidmətlərdən razılıqlarını bildiriblər. 2022-ci illə müqayisədə artan bu göstəricinin əldə olunmasında əsas faktor yeni konseptli mağazalara keçidin davam etdirilməsidir. Operator ötən il yenilənmiş 25 mağazasını təqdim edib.
“Nar”ın əsaslandığı müştəriyönümlülük strategiyası 2023-cü ildə beynəlxalq səviyyədə tanınaraq ISO 9001:2015 Keyfiyyətin İdarə olunması və ISO 10002:2018 Müştəri Məmnuniyyətinin İdarə olunması üzrə beynəlxalq sertifikatlarına layiq görülüb.
“Nar” Laçın şəhərində satış və xidmət mərkəzini təqdim edən ilk operator olub. Abunəçilərinə daha yaxın olmaq məqsədilə, “Nar” qısa zamanda Şuşa, Xankəndi, Zəngilan, Cəbrayıl, Qubadlı, Kəlbəcər, Laçın, Xocavənd, Füzuli, Tərtər və Ağdam şəhərlərinin öz əhatə dairəsinə daxil edilməsinə nail olub.
“Nar” 2023-cü ildə korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində 30 sosial təşəbbüsün gerçəkləşdirilməsinə dəstək olub. Operator ötən il həyata keçirdiyi layihələrə 2.4 milyon manatdan çox vəsait ayırıb. “Nar”ın davamlı olaraq həyata keçirdiyi “Jest dili.az” sosial layihəsi Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası tərəfindən “Korporativ məsuliyyət” istiqamətində ən uğurlu layihə olaraq “Qızıl Dünya Mükafatı”na layiq görülüb.
“Nar” 2024-cü ildə də ən sərfəli operator mövqeyini saxlamaqla, müştəriyönümlü strategiyasını davam etdirməyi, yeni konsepsiyalı daha 18 mağazasını müştərilərin xidmətinə təqdim etməyi, azad edilmiş ərazilərdəki əhatə dairəsini genişləndirməyi və həyata keçirilən sosial layihələrə investisiya yatırımlarını davam etdirməyi planlaşdırır.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_4969ceba66474c1db072e0b59_o.jpg
At the press conference on the results of 2023, Nar presented extensive information regarding its leadership in affordable pricing policy, positive indicators of customer satisfaction, scope expansion and major social projects.
According to the Net Promoter Score, Nar has maintained its leading position among mobile operators of the country in 2023. As per results of the survey conducted by an independent research company, affordability, superior customer experience and data packs had the most positively highlighted indicators.
Underlining the productive performance outcomes of last year, CEO of Nar Gunnar Pahnke noted: "For the 5th year in a row, we have remained the leading mobile operator in terms of affordability and customer satisfaction. In 2024, we will continue prioritizing affordable pricing as part of our customer-centric strategy, because Nar is closest to you”.
An updated version of Nar+, which facilitates cost transparency and convinience for customers, was also presented at the conference. In addition to highlighting the most commonly used features, updated Nar+ also ensures that balance top-up, data pack renewal, tariff change and other operations can be conducted with one tap.
In 2023, 98.6% of those who contacted Nar service centers expressed their satisfaction with the services provided. The main factor in achieving this indicator, which has increased compared to 2022, is the continuation of the transition to new concept stores. The operator presented 25 updated stores last year.
Nar’s customer-centric strategy received international recognition in 2023 and was awarded with ISO 9001:2015 Quality Management and ISO 10002:2018 Customer Satisfaction Management international certificates.
Nar was the first operator to introduce a sales and service center in Lachin. In order to be closer to its customers, "Nar" swiftly included the cities of Shusha, Khankendi, Zangilan, Jabrayil, Gubadli, Kalbajar, Lachin, Khojavand, Fuzuli, Tartar and Aghdam in its scope of activity.
Nar supported the implementation of 30 social initiatives within the framework of the corporate social responsibility strategy in 2023. The operator allocated more than 2.4 million manats to this direction last year. The "jestdili.az" social project implemented by "Nar" received the "Golden World Award" of the International Public Relations Association as the most successful project in the “Corporate responsibility " category.
Nar aims to maintain its position as the most affordable operator in 2024, pursue its customer-centric strategy, present 18 new concept stores to customers, further expand its scope of activity in the liberated territories, and continue investing in social projects.