https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_dbc00c9cf60a4ef88890bb1c0_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “Portmanat” elektron pulqabı olub.
Artıq “Portmanat” elektron pulqabının internet saytında (www.portmanat.az) və mobil tətbiqində istifadəçilər kimliyini “SİMA İmza” vasitəsilə eyniləşdirə bilərlər. Belə ki, saytda və tətbiqdə qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər “Limitlər və imkanlar” bölməsinə daxil olub limit artırılması prosesini “SİMA İmza” sayəsində anında reallaşdıra bilərlər.
Qeyd edək ki, buna qədər müştərilər limit artımı üçün müraciət göndərməli, azı 1 iş günü gözləməli idi. Prosesi səhv icra etdikdə təsdiqlənmə müddəti daha da uzanır, nəticədə eyniləşdirmə əməliyyatı zaman alırdı. “SİMA İmza” sayəsində isə müştərilər 1 dəqiqədən daha az müddətdə kimliyini təsdiqlədə bilirlər.
Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan “SİMA İmza” (buradan yükləyin) vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_dbc00c9cf60a4ef88890bb1c0_o.jpg
“SİMA İmza” - new generation digital signature, created by operating under the Ministry of Digital Development and Transport AzInTelecom LLC, continues to expand its partner circle. The next institution that digitalized its services through "SIMA Imza" was "Portmanat" electronic wallet.
Users can verify their identity through "SİMA İmza" on the website and mobile application of "Portmanat" electronic wallet. Thus, users registered on the site and in the application can enter the "Limits and opportunities" section and perform the process of increasing the limit instantly with "SİMA İmza".
It should be noted that until now, customers had to send a request for a limit increase and wait at least 1 working day. If you execute the process incorrectly, the approval time will be longer, resulting in the authentication process taking time. With "SİMA İmza", customers can confirm their identity in less than 1 minute.
With "SİMA İmza", citizens no longer depend on service centers, and the workload and costs of service providers are reduced. Citizens of Azerbaijan, individual entrepreneurs and foreigners legally residing in Azerbaijan can use electronic services from where they are.
“SİMA İmza”, which can be obtained by downloading a mobile application, is completely free for citizens. You can get more detailed information about the new generation digital signature “SİMA İmza” on the website www.sima.az and by contacting the “157” call center.