https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_1979c0e295926e251c0500212_o.jpg
Görüşdə müsabiqə qalibi ilə 1 illik fərdi inkişaf planı nəzərdən keçirilib, proqram müddətində görüləcək işlər müzakirə edilib. Həmçinin fərdi inkişaf üzrə prioritetlərin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə növbəti bir ay üçün fəaliyyət proqramı razılaşdırılıb. Belə ki, 1 aylıq müddətdə müsabiqə qalibinin SWOT analizi aparılacaq, fərdi və peşəkar inkişaf ehtiyacları müəyyənləşdiriləcək.
Bundan başqa, görüşdə Z.İbrahimov tərəfindən müsabiqə qalibinin idarəçilikdə karyera planlaması, müstəqil qərar qəbuletmə, peşəkarlıq vərdişlərinin artırılmasına dair sualları cavablandırılıb, uzunmüddətli və proqressiv inkişafyönümlü tövsiyələr verilib.
V.Mamedov səmimi qəbula görə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədrinə təşəkkür edib, görüşdə aparılan müzakirələrin, verilən tövsiyələrin növbəti 1 ay üçün razılaşdırılmış tapşırıqların icrasında, eləcə də ümumi proqram müddətində görüləcək işlərdə ruhlandırıcı və istiqamətverici faktorlar kimi effektiv təsir gücünə malik olacağına əminliyini ifadə edib.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, iki illik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər (https://yukselish.az/mentors.html) tərəfindən bir illik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər. Qeyd edək ki, sayca 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-03/_innews_1979c0e295926e251c0500212_o.jpg
Председатель правления Закрытого Акционерного Общества ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов провел очередную встречу с одним из победителей третьего конкурса «Yüksəliş» («Восхождение») Вугаром Мамедовым в рамках программы наставничества проекта.
На встрече с победителем конкурса был рассмотрен годовой план индивидуального развития, обсуждена работа, которую планируется провести в рамках программы. Также была согласована программа действий на следующий месяц с целью определения приоритетов по личностному развитию. Так, в течение одного месяца будет проведен SWOT-анализ победителя конкурса, определены потребности в личном и профессиональном развитии.
В ходе встречи З.Ибрагимов ответил на вопросы победителя конкурса о планировании карьеры, самостоятельном принятии решений, повышении профессиональных навыков, дал рекомендации по долгосрочному и прогрессивному развитию.
В.Мамедов поблагодарил председателя правления ЗАО «AzerGold» за теплый прием и выразил уверенность в том, что проведенные на встрече обсуждения, рекомендации будут иметь весомый эффект в качестве вдохновляющих и направляющих факторов при выполнении согласованных задач на следующий месяц, а также в работе, которая будет проводиться в течение всего срока действия программы.
Напомним, что конкурс «Yüksəliş» («Восхождение») был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019. В конкурсе участвуют граждане Азербайджанской Республики в возрасте от 21 до 51 года, имеющие двухлетний опыт управления и высшее образование. Конкурс состоит из пяти этапов – регистрации, онлайн-отбора, очной встречи, полуфинального и финального стадий. Победители конкурса получают индивидуальный план развития на 1 год от наставников (https://yukselish.az/mentors.html) и грант на саморазвитие в размере 20 000 манатов каждый.
Отметим, что 25 декабря 2023 года Президент Азербайджанской Республики подписал Распоряжение о проведении очередного, четвертого по счету конкурса «Восхождение».