https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_42be75342ff73cdd606468d94_o.jpg
Mərasimdə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və şəhidlərimizin əziz xatirəsi yad edilib, Dövlət Himnimiz səsləndirilib.
Azərbaycan Ordusu sıralarına daxil olan gənc əsgərlər təntənəli surətdə hərbi andı qəbul edərək Vətənə sadiq olacaqlarına söz veriblər.
Tədbirdə çıxış edənlər gəncləri hərbi andı qəbuletmələri münasibətilə təbrik edib, cəsur, intizamlı olmağı və Vətənə olan əsgəri borcunu ləyaqətlə yerinə yetirməyi arzulayıblar.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordu komandanının müavini, general-mayor Məhəmməd Həsənov çıxışında bildirib ki, hərbi andı qəbul edən gənc əsgərlərə ixtisaslarına uyğun dərs və məşğələlər keçiriləcək, savadlı və peşəkar komandirlər onların yüksək döyüş hazırlıqlı Vətən müdafiəçiləri kimi formalaşması üçün bütün bilik və təcrübələrini səfərbər edəcəklər.
Hərbi marşın sədaları altında şəxsi heyətin tribuna önündən təntənəli keçidilə andiçmə mərasimi başa çatıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_42be75342ff73cdd606468d94_o.jpg
На церемонии была почтена светлая память Общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, прозвучал Государственный гимн.
Новобранцы, вступившие в ряды Азербайджанской Армии, торжественно приняли военную присягу и клятвенно пообещали быть верными Родине.
Выступившие на мероприятии поздравили новобранцев с принятием военной присяги и пожелали им быть отважными, дисциплинированными, чтобы достойно выполнить свой воинский долг перед Родиной.
Заместитель командующего Отдельной Общевойсковой Армией генерал-майор Мухаммед Гасанов в своем выступлении отметил, что с новобранцами, принявшими военную присягу, будут проведены занятия и уроки в соответствии с их специализацией, способные, профессиональные командиры приложат все свои знания и опыт, чтобы сформировать из них высокобоеспособных защитников Родины.
Церемония принесения присяги завершилась торжественным проходом личного состава перед трибуной под звуки военного марша.