https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_90352562a5dc60bf218eb06c5_o.jpg
“Baku Steel Company” QSC-də (BSC) sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi (SƏTƏMM) artıq Azərbaycan Respublikasının qanunvericilik aktlarının, dövlət norma və standartlarının tələbləri ilə yanaşı beynəlxalq ISO 45001:2018 standartının tələblərinə uyğun təşkil edilir. Belə ki, dünyaca məşhur “Bureau Veritas Certification SAS” şirkətinin Böyük Britaniya filialı BSC-nin əsas məhsullarının istehsalı və satışı üzrə idarəetmə standartlarının tələblərinə tam uyğun olduğunu təsdiq edərək, şirkətə müvafiq ISO 45001:2018 sertifikatı verib.
Qeyd edək ki, ISO 45001:2018 standartı əməyin sağlamlığı və təhlükəsizliyi (ƏST) idarəetmə sisteminin tələblərini müəyyənləşdirir, təşkilatları istehsalatda baş verən zədələr və peşə xəstəliklərinin qarşısını almaqla təhlükəsiz və sağlam iş yerləri yaratmağa təlimatlandırır. Eyni zamanda, peşə sağlamlığı və təhlükəsizliyi (PST) fəaliyyətlərinin genişləndirilməsinə şərait yaratmaq məqsədilə standartın istifadəsi üzrə təlimatlanmanı təmin edir.
BSC-də ƏST və PST idarəetməsi sahəsində yeni standartların qəbul edilməsində əsas məqsəd müəssisələrdə istehsal olunan məhsulların, göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması, istifadə olunan resursların optimallaşdırılması, səmərəliliyin və istehlakçıların məmnuniyyətinin artırılmasıdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_90352562a5dc60bf218eb06c5_o.jpg
In “Baku Steel Company” CJSC (hereinafter - BSC), health, safety and environmental protection (HSE) is organized not only in accordance with the requirements of the legislative acts of the Republic of Azerbaijan, relevant state norms and standards but also with the requirements of international ISO 45001:2018 standard. British branch of the world-famous "Bureau Veritas Certification SAS" company confirmed that BSC fully complies with the requirements of management standards for the production and sale of its main products, and issued the relevant ISO 45001:2018 certificate to the company.
It should be noted that the ISO 45001:2018 standard defines the requirements of an occupational health and safety (HS) management system, guiding organizations to create safe and healthy workplaces by preventing occupational injuries and illnesses. At the same time, the standard provides guidance for use to ensure that occupational health and safety (OHS) activities are proactively expanded. The main goal of adopting new standards in the field of HS and OHS management at BSC is to improve the quality of products and services provided by the enterprises, to optimize the resources used, and to increase efficiency and consumer satisfaction.