https://www.innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_90352562a5dc60bf218eb06c5_o.jpg
“Baku Steel Company” QSC-də (BSC) sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi (SƏTƏMM) artıq Azərbaycan Respublikasının qanunvericilik aktlarının, dövlət norma və standartlarının tələbləri ilə yanaşı beynəlxalq ISO 45001:2018 standartının tələblərinə uyğun təşkil edilir. Belə ki, dünyaca məşhur “Bureau Veritas Certification SAS” şirkətinin Böyük Britaniya filialı BSC-nin əsas məhsullarının istehsalı və satışı üzrə idarəetmə standartlarının tələblərinə tam uyğun olduğunu təsdiq edərək, şirkətə müvafiq ISO 45001:2018 sertifikatı verib.
Qeyd edək ki, ISO 45001:2018 standartı əməyin sağlamlığı və təhlükəsizliyi (ƏST) idarəetmə sisteminin tələblərini müəyyənləşdirir, təşkilatları istehsalatda baş verən zədələr və peşə xəstəliklərinin qarşısını almaqla təhlükəsiz və sağlam iş yerləri yaratmağa təlimatlandırır. Eyni zamanda, peşə sağlamlığı və təhlükəsizliyi (PST) fəaliyyətlərinin genişləndirilməsinə şərait yaratmaq məqsədilə standartın istifadəsi üzrə təlimatlanmanı təmin edir.
BSC-də ƏST və PST idarəetməsi sahəsində yeni standartların qəbul edilməsində əsas məqsəd müəssisələrdə istehsal olunan məhsulların, göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması, istifadə olunan resursların optimallaşdırılması, səmərəliliyin və istehlakçıların məmnuniyyətinin artırılmasıdır.

https://innews.az/uploads/news/2024-02/_innews_90352562a5dc60bf218eb06c5_o.jpg
В ЗАО Baku Steel Company (BSC) охрана здоровья, техники безопасности и окружающей среды (ЗТБ и ООС) организована в соответствии с требованиями международного стандарта ISO 45001:2018, а также требованиями законодательных актов Азербайджанской Республики, государственными нормами и стандартами. Британский филиал всемирно известной компании Bureau Veritas Certification SAS подтвердил, что деятельность BSC полностью соответствует требованиям стандартов управления производством и продажей своей основной продукции, выдав компании соответствующий сертификат ISO 45001:2018.
Следует отметить, что стандарт ISO 45001:2018 определяет требования к системе управления охраной труда и безопасностью (ОТБ), помогая организациям создавать безопасные и здоровые рабочие места путем предотвращения производственных травм и заболеваний. В то же время стандарт содержит рекомендации по использованию, обеспечивающие активное расширение мероприятий по охране труда и технике безопасности.
Основной целью внедрения новых стандартов в области управления ОТБ и ПЗБ в BSC является повышение качества продукции и услуг, предоставляемых предприятиями, оптимизация используемых ресурсов, повышение эффективности и удовлетворенности потребителей.