https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_88b22d3f2570929c4013ca4c3_o.jpg
VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri və yenidən maliyyələşdirmə şərtlərini yaxşılaşdırıb. Minimal faiz dərəcəsi 0,51 faiz bəndi azalaraq indi illik 13,99% təşkil edir. Son rübdə bu, VTB kreditləri üzrə şərtlərin ikinci yaxşılaşmasıdır.
VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 30 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
“Nağd pul kreditləri müştərilər arasında ən populyar bank məhsullarından biri olaraq qalır, çünki onlar istənilən məqsədlərə və qısa müddətdə borc vəsaitlərini əldə etməyə imkan verir. May ayında tarifləri tənzimlədikdən sonra yayın ilk ayında bu seqmentdə tələbin artdığını qeyd edirik ki, bu da mövsümilik ilə bağlıdır. İndi aktiv tətil vaxtı, şəhərətrafı daşınmaz əmlakın alınması, təhsil müəssisələrinə qəbula hazırlıq davam edir. Buna görə də biz istehlak kreditləri üzrə şərtlərimizi bir daha yeniləmək qərarına gəldik, faiz dərəcəsini illik 13,99%-ə endirərək. Amma hətta kreditlərin dəyərinin azalmasını nəzərə alsaq belə, müştərilərin üzərinə ciddi borc yükü düşməməsi bizim üçün vacibdir və biz bunu diqqətlə izləyirik”, - deyə VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
2022-ci ilin yanvar-iyun aylarında VTB (Azərbaycan) 27.6 milyon manat məbləğində 5.5 mindən çox nağd pul krediti verib ki, bu ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1.8 dəfə çoxdur. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 25% artaraq iyunun sonunda 66.6 milyon manat təşkil edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_88b22d3f2570929c4013ca4c3_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) улучшил условия по кредитам наличными и рефинансированию. Минимальный размер ставки снижен на 0,51 п.п. и теперь составляет 13,99% годовых. За последний квартал это второе улучшение условий по кредитам ВТБ.
Кредит наличными в ВТБ (Азербайджан) доступен в размере от 300 до 30 тыс. манатов, сроком от полугода до 60 месяцев, комиссия за обслуживание отсутствует. В рамках программы рефинансирования можно объединить в один несколько кредитов других банков и погасить по ним задолженность, а также получить дополнительные денежные средства.
Клиенты могут оформить кредит по удостоверению личности, без поручителя, а также документов, подтверждающих доход и занятость заемщика.
«Кредиты наличными остаются одними из самых востребованных банковских продуктов у клиентов, так как позволяют получить заемные средства на любые цели и в короткий срок. После корректировки ставок в мае мы отмечаем увеличение спроса в этом сегменте в первый месяц лета, что также обусловлено сезонностью. Сейчас продолжается активное время отпусков, покупок загородной недвижимости, подготовки к поступлению в учебные заведения. Поэтому мы приняли решение еще раз обновить наши условия по потребительским кредитам, снизив ставку до 13,99% годовых. Но даже с учетом понижения стоимости кредитов нам важно не допускать серьезной долговой нагрузки на клиентов, и мы внимательно следим за этим», - отметил директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
По итогам первого полугодия ВТБ (Азербайджан) оформил населению свыше 5,5 тысяч кредитов наличными на 27,6 млн манатов, что в 1,8 раза превышает показатель за аналогичный период прошлого года. Кредитный портфель в этом сегменте за январь-июнь вырос на четверть, достигнув 66,6 млн манатов.
Оформить заявку на кредит наличными можно дистанционно на сайте банка, а также через контактный центр по короткому номеру 986.