https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_88b22d3f2570929c4013ca4c3_o.jpg
VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri və yenidən maliyyələşdirmə şərtlərini yaxşılaşdırıb. Minimal faiz dərəcəsi 0,51 faiz bəndi azalaraq indi illik 13,99% təşkil edir. Son rübdə bu, VTB kreditləri üzrə şərtlərin ikinci yaxşılaşmasıdır.
VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 30 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
“Nağd pul kreditləri müştərilər arasında ən populyar bank məhsullarından biri olaraq qalır, çünki onlar istənilən məqsədlərə və qısa müddətdə borc vəsaitlərini əldə etməyə imkan verir. May ayında tarifləri tənzimlədikdən sonra yayın ilk ayında bu seqmentdə tələbin artdığını qeyd edirik ki, bu da mövsümilik ilə bağlıdır. İndi aktiv tətil vaxtı, şəhərətrafı daşınmaz əmlakın alınması, təhsil müəssisələrinə qəbula hazırlıq davam edir. Buna görə də biz istehlak kreditləri üzrə şərtlərimizi bir daha yeniləmək qərarına gəldik, faiz dərəcəsini illik 13,99%-ə endirərək. Amma hətta kreditlərin dəyərinin azalmasını nəzərə alsaq belə, müştərilərin üzərinə ciddi borc yükü düşməməsi bizim üçün vacibdir və biz bunu diqqətlə izləyirik”, - deyə VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
2022-ci ilin yanvar-iyun aylarında VTB (Azərbaycan) 27.6 milyon manat məbləğində 5.5 mindən çox nağd pul krediti verib ki, bu ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 1.8 dəfə çoxdur. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 25% artaraq iyunun sonunda 66.6 milyon manat təşkil edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-07/_innews_88b22d3f2570929c4013ca4c3_o.jpg
VTB (Azerbaijan) has improved conditions for cash loans and refinancing. The minimum rate was reduced by 0.51 p.p. and now is 13.99% per annum. Over the last quarter, this is the second improvement in conditions for VTB loans.
A cash loan in VTB (Azerbaijan) is available in the amount of 300 to 30 000 manats, for a period of six months to 60 months. There is no service fee. As part of the refinancing program, you can combine several loans from other banks into one and repay the debt on them, as well as receive additional funds.
Clients can apply for a loan by identification, without a guarantor and documents confirming the income and employment of the borrower.
“Cash loans remain one of the most popular banking products among customers, as they allow you to get borrowed funds for any purpose and in a short time. After adjusting rates in May, we note an increase in demand in this segment in the first month of summer, which is also due to seasonality. Now the active time of vacations, purchases of suburban real estate, preparation for admission to educational institutions continues. Therefore, we have decided to once again update our conditions for consumer loans, reducing the rate to 13.99% per annum. But even taking into account the decrease in the cost of loans, it is important for us to avoid a serious debt burden on customers, and we are closely monitoring this,” said Evgeny Borodin, Director of the Retail Business Development Department at VTB (Azerbaijan).
According to the results of the first half of the year, VTB (Azerbaijan) issued more than 5.5 thousand cash loans to the population for 27.6 million manats, which is 1.8 times more than in the same period last year. The loan portfolio in this segment increased by a quarter in January-June, reaching 66.6 million manats.
You can apply for a cash loan remotely on the bank's website, as well as through the contact center at the short number 986.