https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_3b5bc48457b833b8f51253c56_o.jpg
Yanvarın 17-də Azərbaycan Respublikası müdafiə nazirinin müavini - Baş direktor cənab Aqil Qurbanov ölkəmizdə işgüzar səfərdə olan Türkiyə Respublikası milli müdafiə nazirinin müavini cənab Celal Sami Tüfekçinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsində keçirilən görüş zamanı Azərbaycan ilə Türkiyə arasında hərbi əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.
Tərəflər hərbi-texniki sahədə maraq doğuran bir sıra məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_3b5bc48457b833b8f51253c56_o.jpg
On January 17, the Deputy Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan – Director General Mr. Agil Gurbanov met with the delegation led by the Deputy Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Celal Sami Tüfekçi, who is on a working visit to Azerbaijan.
The prospects for the development of military cooperation between Azerbaijan and Türkiye were discussed during the meeting held at the International Military Cooperation Department.
The sides exchanged detailed views on a number of issues of common interest in the military-technical field.