https://www.innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_09e0c96c699f0ef71e1e86353_o.jpg
Azərbaycan Ordusunun zabit, gizir və müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularına məharət dərəcələrinin verilməsi üzrə cari ilin hazırlıq planına əsasən keçirilən sınaq imtahanları davam edir.
Müxtəlif təlim mərkəzlərində keçirilən imtahanların növbəti günündə çətin keçilən ərazilərdə tank və piyadanın döyüş maşınlarının (PDM) idarə edilməsi, eyni zamanda, zirehli texnikalardan və atıcı silahlardan atəş hazırlığı üzrə tapşırıqlar yerinə yetirilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Ordusunda məharət dərəcələrinin verilməsi üzrə keçirilən sınaq imtahanlarının əsas məqsədi hərbi qulluqçuların döyüş hazırlığının, ixtisaslara uyğun bilik və bacarıqlarının yoxlanılması, həmçinin peşəkarlığının qiymətləndirilməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2024-01/_innews_09e0c96c699f0ef71e1e86353_o.jpg
Test exams on evaluation the mastery level of officers, warrant officers, and long-term active military servicemen of the Azerbaijan Army are being held under the training plan of the current year.
On the next day of the exams held in various training centers, tasks on driving tanks and infantry fighting vehicles in difficult areas, and shooting from armored vehicles and small arms were accomplished.
It should be noted that the focus of the test evaluation exams in the Azerbaijan Army is to check the combat training, knowledge and skills of military personnel according to their qualifications, as well as to evaluate their professionalism.