https://www.innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_aba605712a76e104bf7693070_o.jpg
VTB (Azərbaycan) 2020-ci ildən aztəminatlı ailələrə dəstək və onlar üçün kiçik bizneslərin yaradılmasına yönəlmiş Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin proqramında fəal iştirak edir. Bu il ölkəmizin 8 sakini VTB Bankın dəstəyi ilə kiçik dərzi sexi, kişi bərbər salonu, dülgər sexi, PVC pəncərə və qapı istehsalı, un məmulatlar sexi açdılar və öz işlərinə başlaya bildilər.
«Bu gün ölkə bankları dövlətin sosial siyasətinin aparıcı qüvvələrindən biridir. VTB (Azərbaycan) üçün ölkəmizin ailələrinə ünvanlı yardım ən mühüm vəzifələrdən birinə çevrilib. Özünüməşğulluq proqramı çərcivəsində bank üç il ərzində 40-dan çox sakinə öz biznesini açmağa kömək edib. Müavinətlərdən fərqli olaraq, bu cür dövlət dəstəyi bir insanın çətin maliyyə vəziyyətindən çıxmasına və gəlir səviyyəsinin artırılmasına kömək edir. Biz gələn il də dövlət proqramında iştirakımızı davam etdirməyi, yeni biznes ideyaları dətəkləməyə planlaşdırırıq», - deyə VTB (Azərbaycan) Bankının İdarə Heyətinin üzvü, Korporativ biznesin inkişafı departamentinin direktoru Tural Hüseynov bildirib.
Azərbaycan Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi "Özünüməşğulluq" proqramını 2017-ci ildən həyata keçirir. Nazirlik, Mərkəzi Bank və Banklar Assosiasiyasının birgə icra etdiyi “Özünüməşğulluğa dəstək - 2023” layihəsi üzrə işsiz şəxslərə aktivlərin verilməsi prosesi davam edib. Özünüməşğulluq proqramının genişləndirilməsində önəmli rol oynayan “Özünüməşğulluğa dəstək - 2023” layihəsinə 23 bank qoşulub. Banklar tərəfindən layihə üzrə 2023-cü ildə 300 işsiz şəxsin kiçik bizneslərinin yaradılması nəzərdə tutulub.
Bank VTB (Azərbaycan)-ın məhsul və xidmətləri haqqında ətraflı məlumatı https://www.vtb.az internet saytından və ya 986 qısa nömrəyə zəng etməklə əldə edə bilərsiz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-12/_innews_aba605712a76e104bf7693070_o.jpg
Восемь жителей республики при поддержке ВТБ (Азербайджан) открыли в этом году собственный бизнес – ателье, парикмахерский салон, столярную мастерскую, производство окон и дверей из ПВХ, пекарню. Банк бесплатно предоставил им необходимое оборудование для ведения предпринимательской деятельности по государственной программе «Самозанятость».
«Сегодня банки страны выступают одним из драйверов социальной политики государства. Для ВТБ (Азербайджан) адресная помощь семьям республики стала одной из важнейших задач. Благодаря программе самозанятости за три года банк помог открыть собственное дело более чем 40 жителям. В отличие от пособия, такая господдержка помогает человеку выйти из сложной финансовой ситуации и повысить свой уровень дохода. Мы планируем и в следующем году продолжить свое участие в госпрограмме, закупая оборудование для новых бизнес-идей», – прокомментировал член правления, директор департамента развития корпоративного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Турал Гусейнов.
Программа «Самозанятость» была запущена в Азербайджане в 2017 г. В ней могут принять участие безработные, а также люди, которые стоят на учете в центре занятости. Поддержку им оказывают финансовые организации страны в соответствии с подписанным трехсторонним меморандумом между Центральным банком, Минтруда и ассоциацией банков Азербайджана. В этом году в проекте участвуют 23 банка, которые уже помогли открыть бизнес 300 жителям. ВТБ (Азербайджан) принимает активное участие в программе с 2020 года.