https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_00884bf2533c48e1dc1cff36f_o.jpg
Daşkəsən rayonunda yerləşən, regionun ən nəhəng dəmir filizi yataqları kompleksinin idarəedilməsi məqsədilə fəaliyyət göstərən “Daşkəsən Dəmir Filiz” Məhdud Məsuliyyəti Cəmiyyətinin (DDF MMC) sahəsində olan yararsız tikililərin sökülməsindən əldə edilən materiallar ehtiyacı olan şəxslərə paylanılıb.
Belə ki, sosial məsuliyyət siyasəti çərçivəsində Cəmiyyətin nəzdində fəaliyyət göstərən Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Komitəsi Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin tərtib etdiyi siyahı əsasında Daşkəsən şəhəri, Yuxarı Daşkəsən qəsəbəsi, Kəmərqayalı və Bayan kəndlərində yaşayan şəhid ailəsi üzvlərinə, qazilərə və aztəminatlı ailələrə müxtəlif tikinti materiallarının, o cümlədən mişardaşı, dam örtük materialları, taxta, pəncərə, qum və çınqılın verilməsini təmin edib. Ehtiyacı olan şəxslərə tikinti materiallarının paylanılmasının davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, DDF MMC-nin KSM Komitəsi Cəmiyyət tərəfindən icra edilən və planlaşdırılan hasilat və istehsalat fəaliyyəti ərzində sosial məsuliyyət tədbirlərinin idarəedilməsi, ətraf mühitin mühafizəsi, yerli əhali ilə əməkdaşlığın prioritet istiqamətlərinin müəyyən edilməsi məqsədilə cari ilin sonunadək, eləcə də 2024-cü il üzrə fəaliyyət planları və təkliflər hazırlanmaqdadır. MMC-nin fəaliyyətinin yaxın illərdə aktiv fazaya keçməsi ilə KSM Komitəsi tərəfindən icra ediləcək layihələrin də miqyasının və əhatə etdiyi istiqamətlərin genişləndirilməsi planlaşdırılır.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_00884bf2533c48e1dc1cff36f_o.jpg
Материалы, полученные в результате сноса непригодных построек на участке Общества с Ограниченной Ответственностью «Daşkəsən Dəmir Filiz» (DDF LLC), расположенного в Дашкесанском районе и осуществляющего деятельность по управлению крупнейшим в регионе комплексом железорудных месторождений, распределены среди нуждающихся лиц.
Так, Комитет по корпоративной социальной ответственности (КСО), действующий при Обществе в рамках политики социальной ответственности, на основании списка, составленного Исполнительной властью Дашкесанского района, предоставил членам семей шехидов, ветеранам и малоимущим семьям, проживающим в городе Дашкесане, поселке Верхний Дашкесан, селах Кямяргаялы и Баян различные строительные материалы, в том числе пиленные камни, кровельные материалы, деревяные доски, окна, песок и гравий. Раздачу строительных материалов нуждающимся лицам планируется продолжить.
Отметим, что Комитет КСО DDF LLC разрабатывает планы действий и предложения до конца текущего года, а также на 2024 год с целью определения приоритетных направлений управления мерами социальной ответственности, охраны окружающей среды, сотрудничества с местным населением в рамках осуществляемой и планируемой Обществом добывающей и производственной деятельности. В связи с переходом в ближайшие годы деятельности ООО в активную фазу планируется расширение масштабов и направлений проектов, реализуемых Комитетом КСО.