https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_7481ea2d0ed9d123c92b7562e_o.jpg
“Nar” fiziki məhdudiyyətli şəxslərə dəstək verilməsi məqsədilə artıq 3-cü dəfədir, təşkil olunan “Təlim Məktəbi” sosial layihəsinə yenidən start verdi. Layihənin əsas məqsədi nitq və eşitmə məhdudiyyətli gənclərin cəmiyyətə inteqrasiyasına və maliyyə azadlığına dəstək olmaq üçün onları peşə təlimləri ilə təmin etməkdir. Missiya çərçivəsində bu gənclər üçün əmək bazarında daha çox tələbat olan xüsusi peşə təlimlərinin təşkil edilməsi nəzərdə tutulub.
Ümumilikdə 6 ay davam edəcək layihə müddətində nitq və eşitmə imkanları məhdud olan 15-30 yaş arasındakı 20 gənc iştirak edəcək. İlkin mərhələdə həftəiçi hər gün olmaqla 3 ay boyunca xanımlara peşəkar mütəxəssislər tərəfindən manikür ustalığı təlimləri keçiriləcək. Təlimlərin sonunda isə iştirakçılara Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzi tərəfindən müvafiq sahə üzrə şəhadətnamə təqdim olunacaq. Təlim məktəbi” layihəsinin tərəfdaşı “Karlarа Dəstək” İctimai Birliyidir.
Qeyd edək ki, “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi nüfuzlu beynəlxalq müsabiqə olan Eventiada IPRA Golden World Awards 2019 müsabiqəsində “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_7481ea2d0ed9d123c92b7562e_o.jpg
"Nar" has re-launched its social project "Training School", organized for the third time to support people with disabilities. The main goal of the project is to provide vocational training for young people with speech and hearing impairments to support their integration into society and financial freedom. The mission envisages the organization of special vocational trainings which are in great demand in the labor market.
The 6-month project will be attended by 20 young people aged 15-30 with speech and hearing disabilities. At the initial stage, women will be trained in manicure by professionals for 3 months on a daily basis. At the end of the training, participants will receive a certificate in the relevant field from the Center for Vocational Rehabilitation of Persons with Disabilities.
It should be noted that Nar's partner in the "Training School" project is “Support to Deaf” Public Union. “Training School” project initiated by Nar won the IPRA Golden World Awards 2019 nomination for Best CSR Project at the Event.