https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_36959c8e608973c7a999b7a5d_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) keçirilən "Dubai Airshow 2023" beynəlxalq sərgisində iştirak edir.
Nazirliyin rəhbər heyəti burada Türkiyə Müdafiə Sənayesinin "ROKETSAN" şirkətinin stendində nümayiş etdirilən silah, texnika və hərbi təyinatlı vasitələrlə tanış olub.
"ROKETSAN" şirkətinin rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə hərbi-texniki əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə olunub, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_36959c8e608973c7a999b7a5d_o.jpg
Azerbaijan Defense Minister, Colonel General Zakir Hasanov, and other leadership of the Ministry are taking part in Dubai Airshow 2023 international exhibition being held in UAE.
The leadership of the Ministry got acquainted with the weapons and military equipment displayed at the booth of ROKETSAN company of the Turkish Defense Industry.
At the meeting held with the directorate of the ROKETSAN company, the prospects for the development of military-technical cooperation were discussed, detailed views were exchanged on other issues of mutual interest.