https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_36959c8e608973c7a999b7a5d_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) keçirilən "Dubai Airshow 2023" beynəlxalq sərgisində iştirak edir.
Nazirliyin rəhbər heyəti burada Türkiyə Müdafiə Sənayesinin "ROKETSAN" şirkətinin stendində nümayiş etdirilən silah, texnika və hərbi təyinatlı vasitələrlə tanış olub.
"ROKETSAN" şirkətinin rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə hərbi-texniki əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə olunub, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_36959c8e608973c7a999b7a5d_o.jpg
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов и другие представители руководящего состава министерства принимают участие в международной выставке «Dubai Airshow 2023» в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ).
Руководящий состав министерства ознакомился с оружием, техникой и средствами военного назначения, представленными на стенде компании «ROKETSAN» оборонной промышленности Турции.
На встрече с руководством компании «ROKETSAN» были обсуждены перспективы развития военно-технического сотрудничества, состоялся обстоятельный обмен мнениями и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.