https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c860f10c41833257df40c9240_o.jpg
Media nümayəndələrinin peşəkar bacarıqlarının artırılmasına və ingilisdilli mənbələrdən sərbəst istifadəsinə yardımçı olmaq məqsədilə keçirilən ödənişsiz ingilis dili kurslarına 22 jurnalist qatılmışdı.
“Azercell”in jurnalistlər üçün nəzərdə tutulmuş ingilis dili kurslarının 2023-cü il buraxılışını çap, onlayn və elektron mediada fəaliyyət göstərən 11 nəfər uğurla başa vurdu. Ümumilikdə bu tədris ili üçün “Azercell”in ödənişsiz ingilis dili kurslarına 22 jurnalist qatılmışdı ki, onlardan 11 nəfər kursları bitirməyə müvəffəq oldu. İştirakçıların ingilis dili bilikləri əsasında qurulmuş qruplarda dərslər ixtisaslaşmış müəllimlər tərəfindən həftədə 2 dəfə onlayn formatda keçirilib. 6 ay davam etmiş ingilis dili dərslərində media nümayəndələrinə qrammatika, danışıq, dinləmə, yazı qabiliyyəti üzrə dərslər keçirilib.
Kursların bitməsi “Azercell”in baş ofisində təntənəli surətdə qeyd edildi. İngilis dili kurslarında iştirak etmiş media nümayəndələri sertifikatla təltif olundular. İmtahanlarda ən yüksək nəticə göstərmiş 4 jurnalist isə “Azercell”dən xüsusi hədiyyə əldə etdi.
Qeyd edək ki, jurnalistlərin peşəkar inkişafına yardım edən layihələr reallaşdıran “Azercell” 15 ilə yaxındır ki, jurnalistlər üçün dil kursları təşkil edir. İndiyədək yüzlərlə KİV nümayəndəsi ingilis dili üzrə ixtisaslaşmış kurslarda iştirak edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_c860f10c41833257df40c9240_o.jpg
Двадцать два журналиста приняли участие в бесплатных курсах английского языка, организованных с целью профессионального развития и поддержки представителей азербайджанских СМИ в вопросах свободного использования ими цифровых англоязычных источников.
Курсы английского языка, организованные Azercell для журналистов в 2023 году, успешно завершили 11 представителей СМИ, представляющих печатные, онлайн- и электронные СМИ Азербайджана. Всего в этом учебном году участие в бесплатных курсах английского языка от Azercell приняли 22 журналиста, 11 из которых завершили эту программу. Занятия проводились два раза в неделю в онлайн-формате профессиональными преподавателями в группах, учитывающих уровень владения их участниками английским языком. В ходе занятий по английскому языку, длившихся 6 месяцев, представителей СМИ обучали грамматике, устной речи, общению и письму.
Окончание курсов было торжественно отмечено в головном офисе Azercell. Представители СМИ, прошедшие курсы английского языка, были награждены сертификатами, а 4 журналиста, показавшие самые высокие результаты на экзаменах, получили специальные подарки от Azercell.
Следует отметить, что компания Azercell, реализующая проекты, направленные на профессиональное развитие наших журналистов, уже более 15 лет организует для них языковые курсы. На данный момент сотни представителей СМИ приняли участие в специализированных курсах английского языка.