https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ad8e77b0caf581237ac2b01a3_o.jpg
Nyu-Yorkun məşhur “Times Square” meydanında və digər ərazilərində 8 Noyabr – Zəfər Gününə həsr olunmuş məlumatlandırma aksiyası keçirilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının təşkilatçılığı ilə baş tutan aksiya zamanı “Qarabağ Azərbaycandır!”, “Azərbaycan multikultural ölkədir!”, “Azərbaycan bir sıra etnik və milli azlıqların vətənidir!” kimi şüarları və qısa məlumatları əks etdirən LED-ekranlı avtomobil Nyu-Yorkun mərkəzi küçələrində hərəkət edib.
Aksiya çərçivəsində Azərbaycan ərazilərindəki mina probleminə, indiyədək dəqiq xəritələrin təqdim olunmamasına, yüzlərlə azərbaycanlının mina qurbanlarına çevrilməsinə də diqqət cəlb edilib. LED-ekranda minalarla bağlı statistik məlumatlar, “Minalardan azad həyat!”, “Qarabağdan dünyaya: minalara YOX deyək!”, “Qarabağın itkilərini xatırla: Minasız dünya üçün səslən!” kimi şüar və çağırışlar nümayiş etdirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ad8e77b0caf581237ac2b01a3_o.jpg
На знаменитой площади “Times Square” и других местах Нью-Йорка проведена информационная акция, посвященная 8 Ноября – Дню Победы.
В ходе мероприятия, организованного Азербайджано-американской федерацией молодежи при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой, по центральным улицам Нью-Йорка передвигался автомобиль с LED экраном, на котором были отражены такие лозунги, как “Карабах – это Азербайджан!”, “Aзербайджан – мультикультуральная страна!”, “Aзербайджан – родина ряда этнических и национальных меньшинств!”, и краткая информация.
В рамках акции было уделено внимание также минной проблеме на территориях Азербайджана, отказу в предоставлении точных карт, превращению сотен азербайджанцев в жертв мин. На LED экране демонстрировались статистические данные, касающиеся мин, такие лозунги и призывы, как “Жизнь, свободную от мин!”, “Из Карабаха миру: скажем минам НЕТ!”, “Вспомни потери Карабаха: взывай к миру без мин!”.
Жителям города, проявившим интерес к акции, была представлена дополнительная информация о нашей стране.