Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universiteti arasında “Erasmus” mübadilə protokolu imzalanıb.
Protokolu BDU-nun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov və Türkiyənin Orta Doğu Texniki Universitetinin “Erasmus” koordinatoru Qaye Teksöz imzalayıb.
Protokol BDU ilə Orta Doğu Texniki Universiteti arasında əlaqələrin genişləndirilməsini, təhsilalanlar, tədqiqatçılar və akademik heyətin mübadiləsini nəzərdə tutur.
Əsası 1956-cı ildə qoyulmuş Orta Doğu Texniki Universiteti Türkiyənin nüfuzlu universitetlərindən biridir. 28000-dən çox tələbənin təhsil aldığı universitetdə 5 fakültə, 5 peşə məktəbi və 5 beş institut fəaliyyət göstərir.

Между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Ближневосточным техническим университетом Турции подписан протокол обмена Erasmus.
Документ подписали заведующий отделом международных связей БГУ Рауф Гасанов и координатор программы Erasmus Ближневосточного технического университета Гайе Тексёз.
Протокол предусматривает расширение связей между вузами, обмен студентами, исследователями и академическим персоналом.
Ближневосточный технический университет, основанный в 1956 году, является одним из самых престижных вузов Турции. В составе университета, где обучаются более 28 000 студентов, 5 факультетов, 5 профессиональных училищ и 5 институтов.