https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_1eaaca75d5f69d20d24af2f12_o.jpg
Zəngilan Konqres Mərkəzi kompleksinin ilk gündən son günə kimi tikilmə prosesini nümayiş etdirən timelapse videosu yayılıb. Videoda Mərkəzin Oxçuçay sahilində yerləşməsi, işin qısa müddətdə başa çatıdılması üçün istifadə olunan resurslar və s. barədə məlumatlar qeyd olunur.
Zəngilan şəhərinin mərkəzində yerləşən bu kompleksin açılışı Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə 28 sentyabr 2023-cü ildə baş tutub.
Ərazisi 2,2 hektar olan Zəngilan Konqres Mərkəzi Kompleksi iki hissədən ibarətdir. Kompleksə daxil olan 600 yerlik korpusda ölkə və beynəlxalq əhəmiyyətli tədbirlərin keçirilməsi üçün müasir standartlara uyğun şərait yaradılıb. Digər korpusda isə kiçik həcmli müxtəlif çoxfunksiyalı tədbirlərin keçirilməsi üçün zal, mətbəx və VIP otaqlar mövcuddur.
Zəngilan Konqres Mərkəzi Kompleksi yerli və xarici mütəxəssislər cəlb olunmaqla altı ay ərzində inşa edilib.
Gələcəkdə bu mərkəzdə ölkə və beynəlxalq əhəmiyyətli müxtəlif tədbirlərin keçirilməsi mümkün olacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_1eaaca75d5f69d20d24af2f12_o.jpg
Опубликовано таймлапс-видео, показывающее процесс строительства комплекса Зангиланского конгресс-центра, от первого до последнего дня. На видео отмечена информация о расположении Центра на побережье Охчучая, об использованных ресурсах для выполнения работ в сжатые сроки и т.д.
Об этом сообщили в Службе восстановления, строительства и управления №1 в Восточно-Зангезурского экономического района.
Открытие этого комплекса, расположенного в центре города Зангилан, состоялось 28 сентября 2023 года при участии Президента Ильхама Алиева.
Комплекс Зангиланского конгресс-центра площадью 2,2 га состоит из двух частей. Во входящем в комплекс 600-местном здании созданы условия, отвечающие современным стандартам для проведения мероприятий государственного и международного значения. В другом здании расположены залы, кухни и VIP-залы для небольших многофункциональных мероприятий.