Ermənilər Kanadada fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evinə hücum edib - VİDEO
Ermənilər Kanadada fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evinə hücum edib - VİDEO Ermənilər Kanadada fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evinə hücum edib - VİDEO
Kanadada fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evinə hücum olub.
Bu barədə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin qaynar xəttinə Toronto Azərbaycan Evindən məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, gecə saatlarında erməni əsilli şəxs Toronto Azərbaycan Evinin qarşısına gələrək, Azərbaycan əleyhinə nalayiq ifadələr səsləndirməklə təxribat törətməyə cəhd edib.
Hadisə ilə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunub. Hazırda hücum edən şəxsin kimliyinin müəyyənləşdirilməsi istiqamətində işlər görülür.
Qeyd edək ki, 2022-ci ilin sentyabr döyüşlərindən sonra Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən bütün Azərbaycan evlərinə təhlükəsizlik təlimatı göndərilib.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_10272c541958881db057eaed1_o.jpg
На «горячую линию» Государственного Комитета Азербайджанской Республики по работе с Диаспорой поступил звонок из Азербайджанского дома в Торонто.
Стало известно, что лицо армянского происхождения в ночное время суток совершило провокацию у здания Азербайджанского Дома в Торонто, произнеся неэтичные заявления в адрес Азербайджанской Республики.
В связи с этим было обращено в правоохранительные органы. Ведется активная работа по установлению личности лица, совершившего это.
Следует отметить, что после сентябрьских боев со стороны Государственного Комитета Азербайджанской Республики по работе с Диаспорой во все Азербайджанские дома были разосланы рекомендации по безопасности.