https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_66d455b2bffa19d48ece47cd0_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) qızıl və gümüş sikkə, eləcə də qızıl külçə kolleksiyaları Almaniyada nümayişə çıxarılıb.
Nəfis tərtibatda dizayn edilmiş, incə naxışlarla zərb edilmiş 999.9 əyarlı məhsullar Düsseldorf şəhərində təşkil edilən polo üzrə 14-cü Avropa Çempionatı çərçivəsində 9-10 sentyabr tarixlərində sərgilənib.
“AzerGold” QSC-nin qızıl və gümüş kolleksiyaları “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi, mədəniyyətimiz və incəsənətimizin təbliği məqsədilə təşkil edilən milli guşəni ziyarət edən Almaniya vətəndaşları, eləcə də müxtəlif ölkələrdən gəlmiş qonaqlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Sərgi ziyarətçilərinə Azərbaycanın müasirliyini, tarix və incəsənətini, qədim ənənələrini təbliğ edən “Heydər Əliyev Mərkəzi”, “Qarabağ xalçası: Çələbi”, “Qobustan”, həmçinin “Qarabağ inciləri”, “Şuşa”, “Xurşidbanu Natəvan” və digər qiymətli məhsullar barədə ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC Azərbaycan Atçılıq Federasiyası ilə əməkdaşlıq şəraitində ölkəmizdə idmanın atçılıq növünün inkişafı, populyarlığının artırılmasına öz töhfəsini verir. Bu mənada Səhmdar Cəmiyyətin dəstəyi ilə 14-cü Avropa Çempionatında iştirak edən yığma komandamız yarışlarda 2-ci yeri tutaraq, gümüş medallara layiq görülüb.
Xatırladaq ki, sosial məsuliyyət fəaliyyətinə xüsusi diqqət yetirən “AzerGold” QSC ölkəmizdə atçılıqla yanaşı, voleybol, alpinizm kimi idman növlərinin inkişafına dəstək olur. Həmçinin QSC hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi Daşkəsən rayonunda müxtəlif komanda idman növləri, o cümlədən minifutbol, voleybol və basketbol üçün müvafiq infrastrukturun yaradılması, bu idman növlərinin yeniyetmə və gənclər arasında kütləviliyinin artırılması istiqamətində uğurlu layihələr həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_66d455b2bffa19d48ece47cd0_o.jpg
Коллекции золотых и серебряных монет, а также золотые слитки Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» представлены в Германии.
В рамках выставки в городе Дюссельдорфе, прошедшей 9–10 сентября в рамках 14-го чемпионата Европы по поло, были представлены изделия 999.9 пробы, выполненные в изысканном стиле и украшенные уникальными узорами.
Золотые и серебряные коллекции ЗАО «AzerGold» были с большим интересом встречены гражданами Германии, а также гостями из разных стран, которые посетили национальный уголок, организованный с целью продвижения бренда «Made in Azerbaijan», представления информации о нашей культуре и искусстве. Посетителям выставки была предоставлена подробная информация о монетах «Центр Гейдара Алиева», «Карабахский ковер: Челеби» «Гобустан», а также «Карабахские жемчужины», «Шуша» и «Хуршидбану Натаван» и других изделиях, пропагандирующих современность, историю и искусство, древние традиции Азербайджана.
Отметим, что ЗАО «AzerGold» в сотрудничестве с Федерацией конного спорта Азербайджана способствует развитию и повышению популярности конного спорта в нашей стране. Так, сборная Азербайджана, участвовавшая в 14-м чемпионате Европы при поддержке Акционерного Общества, заняла второе место в соревнованиях и завоевала серебряные медали.
Напомним, что ЗАО «AzerGold», уделяя особое внимание деятельности по социальной ответственности, поддерживает развитие в нашей стране таких видов спорта, как конный спорт, волейбол, альпинизм. Также Общество реализует успешные проекты по созданию соответствующей инфраструктуры для различных командных видов спорта, в том числе мини-футбола, волейбола и баскетбола, повышению популярности этих видов спорта среди подростков и молодежи в Дашкесанском районе, где ЗАО осуществляет добычу и производственную деятельность.