https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_65d50e489043f80d36a116119_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında imzalanan 2023-cü il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin bir qrup hərbi qulluqçusu bu ölkədə səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Tərbiyə və İdeoloji İş Departamentinin rəhbərliyi və müvafiq idarələrinin heyətləri ilə görüşlər keçirib.
Görüşlərdə ideoloji işin təşkili, hərbi psixoloqların hazırlığı, orduda mənəvi-psixoloji vəziyyətin yüksəldilməsi üzrə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb, müxtəlif mövzulara dair brifinqlər təqdim edilib.
Təcrübə mübadiləsi baxımından bu cür görüşlərin və qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Həmçinin nümayəndə heyəti Astana şəhərində yerləşən Milli Müdafiə Universitetində tərbiyəçi zabit və psixoloqların müvafiq tədris prosesi ilə tanış olub, Milli Hərbi Vətənpərvərlik Mərkəzini və Hərb Tarixi Muzeyini ziyarət edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_65d50e489043f80d36a116119_o.jpg
In accordance with the bilateral military cooperation program for 2023 signed between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Kazakhstan, a group of military personnel of the Department for Ideological Work and Moral-Psychological Support of the Main Department for Personnel of Azerbaijan Defense Ministry paid a visit to Kazakhstan.
As part of the visit, the Azerbaijani delegation held meetings with the leadership of the Department of Education and Ideological Work of the Armed Forces of the Republic of Kazakhstan and the delegations of relevant departments.
During the meetings, mutual opinions were exchanged on the organization of ideological work, training of military psychologists, improvement of moral and psychological state in the army, and briefings on various topics were presented.
The importance of conducting such meetings and mutual visits in terms of exchange of experience was emphasized.
Azerbaijani delegation got acquainted with the educational process of educator officers and psychologists at the National Defense University in Astana, visited the National Military Patriotism Center and the Museum of Military History.