https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_65d50e489043f80d36a116119_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında imzalanan 2023-cü il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin bir qrup hərbi qulluqçusu bu ölkədə səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Tərbiyə və İdeoloji İş Departamentinin rəhbərliyi və müvafiq idarələrinin heyətləri ilə görüşlər keçirib.
Görüşlərdə ideoloji işin təşkili, hərbi psixoloqların hazırlığı, orduda mənəvi-psixoloji vəziyyətin yüksəldilməsi üzrə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb, müxtəlif mövzulara dair brifinqlər təqdim edilib.
Təcrübə mübadiləsi baxımından bu cür görüşlərin və qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti xüsusi vurğulanıb.
Həmçinin nümayəndə heyəti Astana şəhərində yerləşən Milli Müdafiə Universitetində tərbiyəçi zabit və psixoloqların müvafiq tədris prosesi ilə tanış olub, Milli Hərbi Vətənpərvərlik Mərkəzini və Hərb Tarixi Muzeyini ziyarət edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_65d50e489043f80d36a116119_o.jpg
В соответствии с программой двустороннего военного сотрудничества на 2023 год между Азербайджанской Республикой и Республикой Казахстан, группа военнослужащих Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу Министерства обороны совершает визит в Казахстан.
В рамках визита азербайджанская делегация провела встречи с руководством Департамента воспитательной и идеологической работы Вооруженных Сил Республики Казахстан и сотрудниками соответствующих ведомств.
На встречах состоялся обмен мнениями по организации идеологической работы, подготовке военных психологов, повышению морально-психологического состояния в армии, были представлены брифинги на различные темы.
Была особо подчеркнута значимость подобных встреч и взаимных визитов с точки зрения обмена опытом.
Делегация также ознакомилась с соответствующим учебным процессом офицеров-воспитателей и психологов в Национальном университете обороны, расположенном в городе Астана, посетила Национальный военно-патриотический центр и Военно-исторический музей.