Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO
Sentyabrın 6-da “Georgian Wings” aviaşirkətinin Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə ilk reysi Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurla eniş edib.
Gürcüstan aviadaşıyıcısının təyyarəsi ənənəvi olaraq su tağı ilə qarşılanıb.
“Georgian Wings”aviaşirkətinin ilk reysinin gəlişinə həsr olunmuş mərasimdə aviaşirkətin nümayəndələri, eləcə də Gürcüstanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Zurab Pataradze iştirak ediblər. Ölkələr arasında əlaqələrin inkişafı baxımından bu tədbirin əhəmiyyəti vurğulanıb.
“Aeroportumuz beynəlxalq tərəfdaşlıq əlaqələrinin davamlı inkişafına və genişlənməsinə sadiqdir və bu marşrutun istifadəyə verilməsi iki ölkə arasında turizmin, biznesin və mədəni mübadilənin inkişafı üçün daha da geniş imkanlar açır”, - deyə Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktoru Teymur Həsənov vurğulayıb.
“Biz Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə “Georgian Wings” aviaşirkətinin ilk reysinin Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurlu enişini qeyd etməkdən qürur duyuruq. Bu mühüm məqam  Gürcüstanla Azərbaycan arasında bizim yaxın dost qonşuluğumuzu vurğulayır. Bu marşrut bizim üçün ölkələrimiz arasında turizm, biznes və mədəni mübadiləni inkişaf etdirmək üçün sonsuz imkanlar açır. Müntəzəm reyslər bu həftədən etibarən ATR72-500 təyyarələri ilə başlayacaq və Tbilisi ilə Bakı arasında rahat uçuşlar həyata keçiriləcək. Yeni üfüqlər açmaq və tərəfdaşlığımızı gücləndirmək üçün biz hər kəsi “Georgian Wings”in göyərtəsində gözləyirik”, - “Georgian Wings” aviaşirkətinin baş direktoru Edison Pipia bildirib.
“Georgian Wings” Tbilisi-Bakı-Tbilisi marşrutu üzrə həftədə üç dəfə: çərşənbə, cümə və bazar günləri müntəzəm uçuşlar həyata keçirəcək.
Bu istiqamət üzrə biletləri aviadaşıyıcının www.georgianwings.com rəsmi saytında, həmçinin aviaşirkətin satış ofislərində əldə etmək mümkündür.

The first flight of Georgian Wings performed on the Tbilisi-Baku route successfully landed at Heydar Aliyev International Airport on 6 September.
The aircraft of the Georgian air carrier was traditionally welcomed with an arch of water.
The ceremony dedicated to the arrival of the first flight of Georgian Wings was attended by representatives of the airline, as well as Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Azerbaijan, Mr. Zurab Pataradze. They emphasized the importance of this event for the development of relations between the countries.
“Our airport is committed to continuous development and expansion of its international partnerships, and the launch of this route opens even more opportunities for tourism, business and cultural exchange between the two countries,” said the Director of Heydar Aliyev International Airport, Mr. Teymur Hasanov.
“We are proud to celebrate the successful landing of the first flight of Georgian Wings performed on the Tbilisi-Baku route at Heydar Aliyev International Airport. This important moment underlines close and friendly neighborhood between Georgia and Azerbaijan. This route opens up endless opportunities for us to develop tourism, business and cultural exchange between our countries. Regular flights on ATR72-500 A/C start this week, offering convenient flights between Tbilisi and Baku. We look forward to welcoming everyone on board of Georgian Wings to open new horizons and strengthen our partnership,” emphasized Edison Pipia, CEO of Georgian Wings.
Georgian Wings will operate regular flights on the Tbilisi-Baku-Tbilisi route three times a week: on Wednesdays, Fridays and Sundays.
Tickets for this route can be purchased on the official website of the airline www.georgianwings.com, as well as at the airline's sales offices.