Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu "Georgian Wings" aviaşirkətinin ilk reysini qəbul edib - VİDEO
Sentyabrın 6-da “Georgian Wings” aviaşirkətinin Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə ilk reysi Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurla eniş edib.
Gürcüstan aviadaşıyıcısının təyyarəsi ənənəvi olaraq su tağı ilə qarşılanıb.
“Georgian Wings”aviaşirkətinin ilk reysinin gəlişinə həsr olunmuş mərasimdə aviaşirkətin nümayəndələri, eləcə də Gürcüstanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Zurab Pataradze iştirak ediblər. Ölkələr arasında əlaqələrin inkişafı baxımından bu tədbirin əhəmiyyəti vurğulanıb.
“Aeroportumuz beynəlxalq tərəfdaşlıq əlaqələrinin davamlı inkişafına və genişlənməsinə sadiqdir və bu marşrutun istifadəyə verilməsi iki ölkə arasında turizmin, biznesin və mədəni mübadilənin inkişafı üçün daha da geniş imkanlar açır”, - deyə Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktoru Teymur Həsənov vurğulayıb.
“Biz Tbilisi-Bakı marşrutu üzrə “Georgian Wings” aviaşirkətinin ilk reysinin Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda uğurlu enişini qeyd etməkdən qürur duyuruq. Bu mühüm məqam  Gürcüstanla Azərbaycan arasında bizim yaxın dost qonşuluğumuzu vurğulayır. Bu marşrut bizim üçün ölkələrimiz arasında turizm, biznes və mədəni mübadiləni inkişaf etdirmək üçün sonsuz imkanlar açır. Müntəzəm reyslər bu həftədən etibarən ATR72-500 təyyarələri ilə başlayacaq və Tbilisi ilə Bakı arasında rahat uçuşlar həyata keçiriləcək. Yeni üfüqlər açmaq və tərəfdaşlığımızı gücləndirmək üçün biz hər kəsi “Georgian Wings”in göyərtəsində gözləyirik”, - “Georgian Wings” aviaşirkətinin baş direktoru Edison Pipia bildirib.
“Georgian Wings” Tbilisi-Bakı-Tbilisi marşrutu üzrə həftədə üç dəfə: çərşənbə, cümə və bazar günləri müntəzəm uçuşlar həyata keçirəcək.
Bu istiqamət üzrə biletləri aviadaşıyıcının www.georgianwings.com rəsmi saytında, həmçinin aviaşirkətin satış ofislərində əldə etmək mümkündür.

6 сентября в Международном аэропорту Гейдар Алиев успешно приземлился первый рейс авиакомпании Georgian Wings по маршруту Тбилиси-Баку.
Самолет грузинского авиаперевозчика традиционно встретили водной аркой.
На церемонии, посвященной прибытию первого рейса Georgian Wings, присутствовали представители авиакомпании, а также Чрезвычайный и полномочный посол Грузии в Азербайджане Зураб Патарадзе. Они подчеркнули важность данного события для развития взаимоотношений между странами.
«Наш аэропорт стремится к постоянному развитию и расширению своих международных партнерств, и запуск данного маршрута открывает еще больше возможностей для развития туризма, бизнеса и культурного обмена между двумя странами», - отметил директор Международного аэропорта Гейдар Алиев Теймур Гасанов.
«Мы с гордостью отмечаем успешное приземление первого рейса авиакомпании Georgian Wings по маршруту Тбилиси-Баку в Международном аэропорту Гейдар Алиев. Этот важный момент подчеркивает наше тесное дружеское соседство между Грузией и Азербайджаном. Этот маршрут открывает перед нами бесконечные возможности для развития туризма, бизнеса и культурного обмена между нашими странами. Регулярные рейсы на воздушном судне ATR72-500 начинаются с этой недели, обеспечивая удобные полеты между Тбилиси и Баку. Мы ждем всех желающих на борту Georgian Wings для открытия новых горизонтов и укрепления наших партнерских отношений», -подчеркнул генеральный директор авиакомпании Georgian Wings Эдисон Пипиа.
Авиакомпания Georgian Wings будет осуществлять регулярные рейсы по маршруту Тбилиси-Баку-Тбилиси три раза в неделю: по средам, пятницам и воскресеньям.
Билеты по данному маршруту можно приобрести на официальном сайте авиакомпании www.georgianwings.com, а также в офисах продаж авиакомпании.