https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_2769207ad678a08868b8e8b79_o.jpg
Bank VTB (Azərbaycan) artıq üçüncü ildir ki, aztəminatlı ailələrdən və sığınacaqlardan olan uşaqlar üçün “Yay düşərgəsi” təşkil edir. Bakıdakı Rus Evi, GİD CSR Consulting və Rus Pravoslav Kilsəsinin Bakı-Azərbaycan yeparxiyası ilə birlikdə VTB Bakıdakı bazar günü məktəblilərini və “Təmiz dünya” sığınacağının balaca sakinlərini bir araya topladı. Budəfəki ikigünlük uşaq düşərgə “Maricel Astara Resort”da təşkil olunmuşdur.
Artıq ənənə halını almış layihənin proqramına əsasən uşaqlar üçün intellektual və idman oyunları, maliyyə savadlılığına dair qısa mühazirələr və faydalı master-klaslar keçirildi. Təlim və oyunlar zamanı gənc iştirakçılar pulun rolu və şəxsi büdcənin aparılması prinsipləri haqqında məlumat əldə edib, əsas bank məhsulları ilə, həmçinin marketinqin əsasları ilə tanış oldular.
Layihənin sonunda VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin Direktoru Y.Borodin, VTB (Azərbaycan)-ın Reklam, Marketinq və Xüsusi Layihələr şöbəsinin rəhbəri K.Danyalova, Bakıdakı Rus Evinin rəhbəri İ.Zinnurov, həmçinin Müqəddəs Arxangel Kilsəsinin baş keşişi Mefodiy ata uşaqlara xatirə hədiyyələri təqdim etdilər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_2769207ad678a08868b8e8b79_o.jpg
Вот уже третий год подряд Банк ВТБ (Азербайджан) организовывает для детей из малообеспеченных семей и приютов «Летний лагерь». Совместно с Русским домом в Баку, GİD CSR Consulting и Бакинско-Азербайджанской епархией Русской Православной Церкви ВТБ собрал воспитанников детских воскресных школ Баку и приюта «Təmiz dünya» в южном регионе нашей страны. Двухдневный детский лагерь был организован в «Maricel Astara Resort».
Согласно программе проекта, ставшего уже традицией, для детей были проведены интеллектуальные и спортивные игры, короткие лекции на тему финансовой грамотности и познавательные мастер-классы. Во время этих тренингов и игр юные участники узнали о роли денег и принципах ведения личного бюджета, познакомились с основными банковскими продуктами, а также с основами маркетинга.
По окончании проекта Член правления, Директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Е.Бородин, начальник отдела рекламы, маркетинга и специальных проектов ВТБ (Азербайджан) К.Даньялова, руководитель Русского дома в Баку И.Зиннуров, а также настоятель храма святого Архангела Михаила Отец Мефодий вручили детям памятные подарки.