https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_3a470849471d0ff140488a968_o.jpg
Azərbaycanda rəsmi səfərdə olan TÜRKPA-nın fəaliyyətdə olan sədri, Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) sədri Numan Kurtulmuş iyulun 12-də TÜRKPA Katibliyinin inzibati binasına gəlib.
TBMM-in sədrini TÜRKPA-nın Baş katibi Mehmet Süreyya Er qarşılayıb və onlar birlikdə inzibati binanın həyətində ağac əkiblər.
Sonra TBMM-in sədri və onun rəhbərlik etdiyi Türkiyə parlament nümayəndə heyəti TÜRKPA Katibliyinin inzibati binası, burada yaradılan iş şəraiti ilə tanış olublar. Numan Kurtulmuş katibliyin fəaliyyəti ilə maraqlanıb və katiblik əməkdaşlarına öz tövsiyələrini bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_3a470849471d0ff140488a968_o.jpg
Acting Chairman of the TÜRKPA and Speaker of the Grand National Assembly of Türkiye Numan Kurtulmuş who is visiting in Azerbaijan went to the TÜRKPA office building on 12 July.
There, the TÜRKPA Secretary General Süreyya Er welcomed him. Together with the Secretariat’s staff they planted a tree in the building’s yard.
Mr Kurtulmuş and his delegation looked around the building and working conditions in place there. Numan Kurtulmuş enquired after the Secretariat’s work and gave some recommendations to the staff.