https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_dcf5c977a2a8f89cf636bb9a6_o.jpg
Təhsil layihələrinin inkişafına böyük önəm verən Kapital Bank 2016-cı ildə UNEC-lə birgə anlaşma memorandumu imzalamışdır. Memorandum çərçivəsində bu illər ərzində bir sıra layihələr həyata keçirilib. Əməkdaşlığı daha da inkişaf etdirmək məqsədilə 24 iyun 2023-cü il tarixində ali məktəblə yeni memorandum imzalanıb.
Tədbirdə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov, UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, həmçinin universitetin və bankın əməkdaşları iştirak ediblər. Kapital Bank ilə UNEC arasında əməkdaşlığın yeni istiqamətləri üzrə təkliflər səsləndirildikdən sonra tərəflər arasında memorandum imzalanıb.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov bakalavr, magistr və dissertant kimi təhsil aldığı universitetdə tərəfdaş qismində iştirak etməyin qürurverici olduğunu bildirib. Kapital Bank-ın 5026 əməkdaşından 1500-ə yaxınının UNEC məzunu olduğun deyən F.Hüseynov, onlardan 142 nəfərinin rəhbər vəzifədə çalışdığını diqqətə çatdırıb.
Rektor Ədalət Muradov UNEC-in Kapital Bank-la uzun müddətdir davam edən sıx əməkdaşlığından və bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən danışıb. Real sektorla əməkdaşlıqda yeni yanaşmaların zəruriliyindən söz açan Ə.Muradov tələbələrdə bilik və bacarıqlar formalaşdıran ixtisaslar üzrə praktiki dərslərin real olaraq həyata keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirin sonunda UNEC-in rektoru Ədalət Muradov Fərid Hüseynovun UNEC-in qürur duyduğu məzunlarından olduğunu deyərək, ona “Fəxri məzun” plaketini və “Məzun kartı”nı təqdim edib.

Kapital Bank подписал новый меморандум с UNEC
Kapital Bank, придающий большое значение образовательным проектам, в 2016 году подписал меморандум о взаимопонимании с Азербайджанским Государственным Экономическим Университетом (UNEC). В рамках меморандума за эти годы было реализовано множество проектов. В целях дальнейшего развития сотрудничества 24 июня 2023 года с вузом был подписан новый меморандум.
В мероприятии приняли участие председатель правления, главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов, ректор UNEC профессор Адалят Мурадов, а также сотрудники университета и банка. После озвучивания предложений по новым направлениям сотрудничества между Kapital Bank и UNEC стороны подписали документ.
Председатель правления, главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов сказал, что для него большая честь быть партнером университета, где он получал образование в качестве бакалавра, магистра и диссертанта. Ф. Гусейнов отметил, что из 5026 сотрудников Kapital Bank около 1500 являются выпускниками UNEC, 142 из них работают на руководящих должностях.
Ректор Адалят Мурадов рассказал о давнем тесном сотрудничестве UNEC с Kapital Bank и реализуемых совместных проектах. Говоря о необходимости новых подходов во взаимодействии с реальным сектором, А. Мурадов подчеркнул важность проведения практических занятий по специальностям, формирующих у студентов знания и умения.
В завершение мероприятия ректор UNEC Адалат Мурадов добавил, что Фарид Гусейнов является одним из самых достойных выпускников UNEC, и вручил ему плакетку «Почетный выпускник» и «Карту выпускника».