https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_fa5b55c727a3251e5136eb260_o.jpg
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşkilatçılığı ilə keçirilən növbəti təmizlik aksiyasına Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu da qoşulub. Layihə çərçivəsində bankın əməkdaşlarından ibarət fondunun könüllüləri Şabranda 4 hektar meşəlik ərazinin tullantılardan təmizlənməsində iştirak edib.
Bakı-Quba avtomobil yolunun kənarındakı meşə zolağında təşkil olunan ekoloji aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev, ETSN-in, yerli icra orqanlarının əməkdaşları və könüllülər iştirak edib. Aksiya zamanı toplanan plastik və digər tullantılar qablaşdırılaraq aidiyyəti üzrə daşınıb.
Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Nihad Salmanlı müsahibəsində bildirib ki, təmizlik aksiyasının keçirilməsində məqsəd meşə ərazilərinin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qarşısını almaq, meşə zolağında ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasında ictimaiyyətin rolunu artırmaqdır. O həmçinin bildirib ki, Qırmızı Ürəklər Fondu ətraf mühitlə bağlı il boyu çay və dəniz sahillərində, meşə zolaqlarında könüllülərin iştirakı ilə müxtəlif təmizlik aksiyaları həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_fa5b55c727a3251e5136eb260_o.jpg
Kapital Bank и фонд Red Hearts присоединились к очередной акции по уборке мусора, которую проводило Министерство экологии и природных ресурсов (МЭПР). В рамках инициативы волонтеры фонда, являющиеся сотрудниками банка, приняли участие в очистке от мусора 4 гектаров лесных угодий в Шабране.
В экологической акции, организованной в лесополосе на обочине автодороги Баку-Губа, приняли участие министр экологии и природных ресурсов Мухтар Бабаев, сотрудники МЭПР, работники местных органов исполнительной власти и волонтеры. Пластик и другие отходы, собранные во время акции, были упакованы и вывезены на утилизацию.
Вице-президент фонда Red Hearts Нихад Салманлы заявил в интервью, что целью проведения акции по уборке леса является предотвращение загрязнения лесных территорий бытовыми отходами, повышение роли общественности в улучшении экологической обстановки в лесополосе. Он также отметил, что фонд Red Hearts в течение года проводит различные экологические акции с участием волонтеров на лесных и прибрежных территориях.