BDU-da SABAH qrupları ilə bağlı görüş keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Elm və Təhsil Nazirliyinin SABAH qruplarının İcra Komitəsinin rəhbəri Eldar Qocayev ilə görüşüb.
Görüşdə bakalavriat və magistratura səviyyələrində SABAH qruplarının layihələrinin vahid layihə şəklində inteqrasiyasının vacibliyi vurğulanıb. 2023/2024-cü tədris ili üçün müvafiq ixisaslar üzrə təhsildə yüksək nəticələr göstərən tələbələrin  SABAH qruplarına  seçiminin başladığı bildirilib. Eyni zamanda məzmunca yeni tədris proqramlarının yaradılması və bununla əlaqədar müəllimlərin peşəkar səviyyələrinin və təhsildə keyfiyyətin yüksəldilməsinin zəruriliyi də qeyd olunub.
Həmçinin 2023/2024-cü tədris ilində BDU-nun SABAH qruplarında 9 yeni ixtisas və ixtisaslaşma açıldığı, bakalavriat səviyyəsində mövcud 9 ixtisasdan əlavə 3 yeni ixtisasa (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, Biotexnologiya, Torpaqşünaslıq və aqrokimya) qəbulun elan olunması qeyd edilib.

В БГУ прошла встреча в связи с группами SABAH В БГУ прошла встреча в связи с группами SABAH
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с руководителем Исполнительного комитета групп SABAH Министерства науки и образования Эльдаром Годжаевым.
На встрече подчеркнута важность интеграции проектов групп SABAH в единый проект. Объявлено, что начался набор студентов с высокими результатами в группы SABAH на 2023/2024 учебный год. В то же время отмечена необходимость создания новых образовательных программ и повышения профессионального уровня преподавателей и качества образования.
Также отмечено, что в 2023/2024 учебном году в группах SABAH БГУ открыто 9 новых специальностей и специализаций, проводится прием на 3 дополнительные специальности на уровне бакалавриата.