https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_b20a06c317442cf68988e806e_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuşa təbrik məktubu ünvanlayıb. Məktubda spiker Sahibə Qafarova Numan Kurtulmuşu Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) sədri vəzifəsinə seçilməsi münasibəti ilə öz adından və Milli Məclisin deputatları adından təbrik edərək, ona ən xoş arzularını çatdırıb.
Məktubda deyilir ki, “Bir millət iki dövlət” şüarını rəhbər tutan ölkələrimiz arasındakı strateji müttəfiqlik bütün sahələrdə olduğu kimi parlamentlərarası əlaqələr sahəsində də uğurla inkişaf edir.
Milli Məclisin sədri Numan Kurtulmuşu ölkəmizə rəsmi səfərə dəvət edib.
Həmin gün Sahibə Qafarovanın Numan Kurtulmuşla telefon danışığı olub.
Telefon danışığı zamanı Milli Məclisin spikeri, TBMM sədrini bir daha təbrik edərək, xalqlarımızın mənafeyi və rifahı naminə gələcək fəaliyyətində ona uğurlar arzulayıb.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri təbriklərə və xoş sözlərə görə təşəkkürünü bildirərək, TBMM ilə Milli Məclis arasında əlaqələrin bundan sonra da yüksələn xətlə inkişaf etməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyini söyləyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_b20a06c317442cf68988e806e_o.jpg
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова направила письмо председателю Великого Национального Собрания Турции Нуману Куртулмушу с поздравлениями, от имени депутатов Милли Меджлиса и от своего собственного, по случаю его избрания на должность главы верховного законодательного собрания братской нам страны.
В письме говорится, что стратегическое союзничество наших стран, руководствующихся принципом «один народ – два государства», продвигается в сфере межпарламентских связей, как и вообще во всех охваченных двумя сторонами областях.
Лидер Милли Меджлиса пригласила Нумана Куртулмуша нанести официальный визит в Азербайджан.
В тот же день у Сагибы Гафаровой состоялся телефонный разговор с г-ном Куртулмушем, в котором спикер азербайджанского парламента ещё раз поздравила своего турецкого коллегу и пожелала ему успехов в работе в интересах наших народов и во имя их благополучия.
Председатель ВНСТ поблагодарил за поздравления и сердечные слова, и заявил, что не будет жалеть сил для дальнейшего развития отношений между ВНСТ и Милли Меджлисом.