https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_f67b43526b9d628095e723c92_o.jpg
Azərbaycanın səhiyyə naziri Teymur Musayev Türkiyəli həmkarı Fahrettin Kocaya yenidən nazir vəzifəsinə təyin edilməsi münasibətilə təbrik məktubu göndərib.
Məktubda deyilir: “2023-cü il mayın 28-də keçirilən seçkilərdə qardaş Türk xalqı tərəfindən cənab Rəcəb Tayyib Ərdoğanın yenidən Prezident seçilməsi hər bir Azərbaycanlını sevindirir və qürurlandırır.
Formalaşan yeni hökumətdə yer almanız münasibətilə Sizi təbrik edirik. Son illərdə səhiyyə sahəsində aparılan uğurlu islahatlar nəticəsində qardaş ölkənin səhiyyə sistemi dünyada ön plana çıxıb və əhalinin sağlamlıq göstəricilərində mühüm irəliləyişlər əldə olunub.
Ölkələrimizin səhiyyə nazirlikləri arasında əməkdaşlığa verdiyiniz dəstəyə görə məmnunluğumuzu ifadə etməklə yanaşı, birgə uğurlu işlərimizin bundan sonra da davam edəcəyinə inanırıq.
Səhiyyə naziri vəzifəsinə təyin olunmağınız münasibətilə Sizi bir daha təbrik edir, vəzifənizdə uğurlar arzulayır, nazirliklərimiz arasındakı peşəkar münasibətlərin xalqlarımız arasındakı qardaşlıq əlaqələrinin möhkəmlənməsinə böyük töhfə verəcəyinə əminliyimizi bildiririk”.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_f67b43526b9d628095e723c92_o.jpg
Министр здравоохранения Азербайджана Теймур Мусаев направил поздравительное письмо своему турецкому коллеге Фахреттину Кодже в связи с переназначением на пост министра здравоохранения Турции.
В письме говорится: «Переизбрание Реджепа Тайипа Эрдогана братским турецким народом на президентских выборах в Турции 28 мая 2023 года является источником гордости для каждого азербайджанца.
Мы поздравляем Вас в связи со вступлением в состав вновь сформированного правительства. В результате успешных реформ, проводимых Турцией в области здравоохранения в последние годы, система здравоохранения братской страны сегодня в числе передовых в мире и достигнут значительный прогресс в показателях роста уровня здоровья населения.
Мы верим, что дальнейшее успешное сотрудничество между министерствами здравоохранения наших стран продолжится и в будущем.
Еще раз поздравляем Вас с назначением на должность министра здравоохранения. Желаем Вам дальнейших успехов на Вашей ответственной должности и выражаем уверенность в том, что профессиональные отношения между нашими министерствами будут в значительной степени способствовать укреплению братских отношений между нашими народами».