Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır
Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır
18 may 2022-ci il JW Marriott Absheron Baku otelində Azərbaycan və digər ölkələrin iş qadınlarını bir araya gətirən sayca dördüncü SHE Congress - irimiqyaslı beynəlxalq tədbiri öz işinə başlayacaq.
Adında qadınlar üçün məxsusi özəllikləri ifadə edən sözləri – Smart, Happy, Elegant (Ağıllı, Xoşbəxt, Zərif) – birləşdirən tədbir, ilk dəfə 2014-cü ildə Kiyevdə keçirilib, 2017-ci ildən etibarən isə üç dəfə uğurla Bakıda baş tutub və 2500-dən çox qadın üçün görüş yerinə çevrilib.
Bu ilki konqres öz qapılarını Azərbaycan, Avropa və Asiyanın digər ölkələrindən olan 300 iş qadınına açacaq.
Səhnədə və salonda bu günün və sabahın liderlərini toplayan təşkilatçıların məqsədi - ideya və iştirakçıların karyera yüksəlişinə qarşılıqlı təkan vermək, hələ də qadınların peşəkar özünütəsdiqini müşayiət edən maneələrin sayını azaltmaq üçün səyləri birləşdirməkdir.
Sahibkar, “Azerbaijan Business Women” təşkilatının rəhbəri, tək Azərbaycanda deyil, bütöv regionda layihənin aparıcı qüvvəsi  olan Tatyana Mikayılova bildirib ki, qadınların həyatın müxtəlif sahələrində özlərini təsdiq etməsinə yardım etmək onun əsas fəaliyyət istiqamətlərindən biridir.
“Qadınların biznesə, hakimiyyətə, ictimaiyyətə tam inteqrasiyasına yardım etmək mənim həyat missiyamın tərkib hissəsi və 10 ildən çoxdur davamlı və daimi məşğul olduğum bir mövzudur. Mənim müxtəliflik və inkluzivlik üzrə layihələrimdən biri artıq beş ildən çoxdur ki, öz adında “SHE” komponentini ehtiva edir. “SHE Congress” əhatəsinə görə ən irimiqyaslı formatdır, çünki illər ərzində 600-dən 800-ə qədər qadın ilhamlanmaq, güclənmək, motivasiya əldə etmək və irəliyə daha cəsarətli və əmin getmək naminə özünü yeniləmək üçün tədbirlərimizdə dayanmadan 8 saat iştirak edib. Bu ilin proqramı hətta güclü çağırışlar və dəyişikliklər zamanı, həm zalda, həm də səhnədə olan yeniliklərə açıq olan qadınları ruhlandırmaq gücündə olan insanlar və mövzularla zəngindir,” - deyə Tatyana Mikayılova qeyd edib.
Bu ilki tədbirin tərəfdaşları qismində KOB Azerbaijan, USAID, Crimson Education, PASHA Bank və BOSCH Home çıxış edir.

The main business event for women leaders in Azerbaijan, SHE Congress, is back offline
The main business event for women leaders in Azerbaijan, SHE Congress, is back offline The main business event for women leaders in Azerbaijan, SHE Congress, is back offline
On May 18, 2022, business women from Azerbaijan and other countries will come together for the fourth SHE Congress -  a large-scale international event that will take place at JW Marriott Absheron Baku hotel.
Founded in 2014 in Kyiv, the event, whose name stands for Smart, Happy, Elegant, has been followed by three successful congresses in Baku since 2017 and has become a unique meeting place for more than 2,500 women.
This year, the congress will welcome 300 business women from Azerbaijan and other European and Asian countries.
The purpose of the organizers, who bring on stage and in the hall the leaders of today and tomorrow, is to give mutual acceleration to the growth of ideas, the careers of the participants and to help reduce the number of barriers that still hinder women's professional self-realization.
Tatyana Mikayilova, an entrepreneur and head of Azerbaijan Business Women, who has been pushing the project for bigger achievements not only in Azerbaijan but also in the region, said she has been long involved in the promotion of women’s integration into various spheres of life.
“Promoting the full inclusion of women in business, government, society is part of my life mission and a topic that I have been consistently and constantly dealing with for more than 10 years. One of the formats of my projects on diversity and inclusion contains a SHE component in its name for more than 5 years. SHE Congress is the largest format in terms of coverage, because over the years, from 600 to 800 women have spent 8 hours in a row to be inspired, strengthened, get motivated and even a shake-up to move forward more boldly and more confidently. This year's program will introduce people and topics that, even in times of strong challenges, changes and transformations, are able to inspire those in the audience, and on the stage, that are open to novelties,” Mikailova said.
The partners of this year’s event are KOB Azerbaijan, USAID, Crimson Education, PASHA Bank and BOSCH Home.