Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır
Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır Azərbaycanın lider qadınları üçün əsas biznes tədbiri olan "SHE Congress" canlı görüşlərə qayıdır
18 may 2022-ci il JW Marriott Absheron Baku otelində Azərbaycan və digər ölkələrin iş qadınlarını bir araya gətirən sayca dördüncü SHE Congress - irimiqyaslı beynəlxalq tədbiri öz işinə başlayacaq.
Adında qadınlar üçün məxsusi özəllikləri ifadə edən sözləri – Smart, Happy, Elegant (Ağıllı, Xoşbəxt, Zərif) – birləşdirən tədbir, ilk dəfə 2014-cü ildə Kiyevdə keçirilib, 2017-ci ildən etibarən isə üç dəfə uğurla Bakıda baş tutub və 2500-dən çox qadın üçün görüş yerinə çevrilib.
Bu ilki konqres öz qapılarını Azərbaycan, Avropa və Asiyanın digər ölkələrindən olan 300 iş qadınına açacaq.
Səhnədə və salonda bu günün və sabahın liderlərini toplayan təşkilatçıların məqsədi - ideya və iştirakçıların karyera yüksəlişinə qarşılıqlı təkan vermək, hələ də qadınların peşəkar özünütəsdiqini müşayiət edən maneələrin sayını azaltmaq üçün səyləri birləşdirməkdir.
Sahibkar, “Azerbaijan Business Women” təşkilatının rəhbəri, tək Azərbaycanda deyil, bütöv regionda layihənin aparıcı qüvvəsi  olan Tatyana Mikayılova bildirib ki, qadınların həyatın müxtəlif sahələrində özlərini təsdiq etməsinə yardım etmək onun əsas fəaliyyət istiqamətlərindən biridir.
“Qadınların biznesə, hakimiyyətə, ictimaiyyətə tam inteqrasiyasına yardım etmək mənim həyat missiyamın tərkib hissəsi və 10 ildən çoxdur davamlı və daimi məşğul olduğum bir mövzudur. Mənim müxtəliflik və inkluzivlik üzrə layihələrimdən biri artıq beş ildən çoxdur ki, öz adında “SHE” komponentini ehtiva edir. “SHE Congress” əhatəsinə görə ən irimiqyaslı formatdır, çünki illər ərzində 600-dən 800-ə qədər qadın ilhamlanmaq, güclənmək, motivasiya əldə etmək və irəliyə daha cəsarətli və əmin getmək naminə özünü yeniləmək üçün tədbirlərimizdə dayanmadan 8 saat iştirak edib. Bu ilin proqramı hətta güclü çağırışlar və dəyişikliklər zamanı, həm zalda, həm də səhnədə olan yeniliklərə açıq olan qadınları ruhlandırmaq gücündə olan insanlar və mövzularla zəngindir,” - deyə Tatyana Mikayılova qeyd edib.
Bu ilki tədbirin tərəfdaşları qismində KOB Azerbaijan, USAID, Crimson Education, PASHA Bank və BOSCH Home çıxış edir.

https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_b9ea230da33255710b41dbd68_o.jpg
18 мая 2022 года в JW Marriott Absheron Baku пройдет четвертый SHE Congress - масштабное международное событие, объединяющим деловых женщин Азербайджана и других стран.
Основанное в 2014 в Киеве, мероприятие, аббревиатура в названии которого расшифровывается как Smart, Happy, Elegant (Умная, Счастливая, Элегантная), с 2017 года трижды с успехом проводилось в Баку и стало местом встречи для более 2500 женщин.
В текущем году конгресс откроет свои двери для более 300 бизнес-женщин из Азербайджана и других стран Европы и Азии.
Цель устроителей, собирающих на сцене и в зале лидеров сегодняшнего и завтрашнего дня в том, чтобы придать взаимное ускорение росту идей, карьер участниц и содействовать сокращению количества барьеров, которые все еще часто сопровождают женскую профессиональную самореализацию.
Татьяна Микаилова, предприниматель и глава Azerbaijan Business Women, которая является движущей силой проекта не только в Азербайджане, но и регионе отметила:
“Содействие полноценной включенности женщин в бизнес, власть, общество - часть моей жизненной миссии и тема, которой я последовательно и постоянно занимаюсь более 10 лет. Один из форматов моих проектов по дайверсити и инклюзии, уже более 5 лет имеет SHE-компонент в своем названии. SHE Congress - самый масштабный по охвату формат ибо в разные годы от 600 до 800 женщин инвестировали по 8 часов к ряду, чтобы вдохновиться, усилиться, получить мотивацию и где-то даже встряску идти вперед смелее и увереннее. Программа этого года наполнена людьми и темами, которые даже во время сильных вызовов, перемен и трансформаций способна вдохновлять тех, кто в зале, да и на сцене, кто открыты к новому”, - подчеркивает Татьяна Микаилова.