https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_eda4e6f7016fc816f61f85d35_o.jpg
Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə uşaqlar üçün cizgi filmi hazırlayıb. Macara TV ilə birgə hazırlanan cizgi filmi uşaqların maarifləndirilməsinə yönəldilib. Animasiyada təbiətin mühafizəsi, xeyriyyəçilik və dostluq təbliğ olunur.
Cizgi filminin ssenarisinə görə Macaraland-ın sakinləri parkda olarkən Birbank kartı tapırlar. Birbank-ın personajı olan Biri balaca dostların köməyinə gələrək ödəniş kartı tapılan zaman hansı addımların atılmasını izah edir. Cizgi filminə Kapital Bank-ın YouTube sosial şəbəkəsindəki səhifəsində baxa bilərsiniz – https://youtube.com/watch?v=Uq026qkJME8.
Qeyd edək ki, cizgi filmi Macaraland komandası tərəfindən hazırlanıb (https://www.youtube.com/@MacaraTVqarashahin), layihənin rəhbəri və ssenari müəllifi isə Nəsibə İbrahimovaya məxsusdur.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_eda4e6f7016fc816f61f85d35_o.jpg
В соответствии с политикой корпоративной социальной ответственности Kapital Bank подготовил анимационный фильм для детей к 1 июня — Международному дню защиты детей. Мультфильм, созданный совместно с Macara TV, направлен на морально-нравственное воспитание детей. Анимация пропагандирует защиту природы, дружбу и добрые поступки.
По сценарию мультфильма маленькие жители Macaraland находят в парке карту Birbank. Персонаж Birbank по имени Biri приходит на помощь ребятам и объясняет им, что нужно делать, если найти чужую банковскую карту. Посмотреть мультфильм можно на официальном YouTube-канале Kapital Bank по ссылке https://youtube.com/watch?v=Uq026qkJME8.
Анимационный фильм разработан командой Macaraland (https://www.youtube.com/@MacaraTVgarashahin), а руководителем проекта и автором сценария является Насиба Ибрагимова.