https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_bf8bb91227435be608c457565_o.jpg
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi beynəlxalq səviyyəli mütəxəssisi işə cəlb edib: Lukas Tzitzis beynəlxalq biznesin inkişafı üzrə rəhbər vəzifəyə təyin edilib.
İnformasiya, telekommunikasiya və tibbi texnologiyalar sahəsində yüksək təcrübəyə malik Lukas Tzitzis beynəlxalq şirkətlərdə əsas vəzifələrdə çalışıb, bir sıra beynəlxalq mükafatlara layiq görülüb. Onun idarəetmə təcrübəsi Böyük Britaniya, İsrail, Avstriya, Rumıniya, Estoniya, Avstraliya, Sinqapur, Yeni Zellandiya, eləcə də Mərkəzi və Şərqi Avropa, Avrasiya ölkələrində biznes əməliyyatlarını, İKT məhsullarının təchizatçılarını və sistem inteqratorlarını əhatə edir.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin beynəlxalq biznesin inkişafı üzrə rəhbəri kimi L.Tzitzisin ən mühüm vəzifələri arasında Azərbaycanda relokasiya və texnopark layihələrinin təşviqi, eləcə də xarici şirkətlərin yerli İKT ekosisteminə cəlb edilməsi sahəsində strategiyanın gücləndirilməsi və modernləşdirilməsi dayanır.
İRİA-nın sədr əvəzi İnarə Vəliyeva yeni təyinatla bağlı fikrini bildirib:
“Lukasın İKT sahəsində öz zəngin təcrübəsi, regional, eləcə də qlobal mühitdə strateji bilik və bacarıqları ilə komandamıza dəyər qatacağına və Azərbaycanın təqdim etdiyi biznes fürsətləri, güzəştləri ilə bağlı qlobal bazarda məlumatlılığı artıracağına inanıram”
Lukas Tzitzis öz təyinatını belə şərh edib:
"İlk növbədə, Agentliyin komandasına qoşulmaq və onlarla birlikdə ölkədə texnoloji tərəqqinin gələcəyinə təsir göstərmək mənim üçün böyük şərəfdir.Hökumətin bu sahəyə olan yüksək marağı və yanaşması ilə bərabər, Azərbaycanda yükək həyat səviyyəsi və multikultural dəyərlər var ki, bu da beynəlxalq səviyyəli xarici mütəxəssislər üçün çox cəlbedicidir. İKT sahəsində perspektivlərə gəldikdə isə, Azərbaycan texnoloji sənayenin regional mərkəzinə çevrilmək üçün bütün imkanlara malikdir.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin komandası ilə birlikdə ölkənin İKT ekosistemində biznesin və innovasiyaların inkişafı üçün bütün lazımi tədbirləri görəcəyik".

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_bf8bb91227435be608c457565_o.jpg
The Innovation and Digital Development Agency has today announced the appointment of Loukas Tzitzis as its new Managing Director, International Business Development & Growth, following an extensive, global search process.
Mr. Tzitzis is an award-winning business leader with an excellent track record across multiple leading companies in the ICT, utilities and medical technology sectors. He has held business as well as technology leadership positions in major international companies, with management board and advisory board experience in the UK, Israel, Austria, Romania, Estonia, Australia, Singapore, New Zealand, countries of Central and Eastern Europe and Eurasia.
Mr. Tzitzis will be primarily focusing on strengthening the ICT & innovation ecosystem of Azerbaijan by communicating the significant business benefits of Azerbaijan’s Technopark Residence scheme and thereby attracting international software development and system integration companies to establish presence in the country.
Inara Valiyeva, Acting Chairperson of IDDA said:
"Loukas brings a wealth of ICT experience, regional as well global knowledge and excellent strategic & leadership skills to our team. I am delighted that he will be joining us in this capacity and we believe that he is the right person to bring to global markets the awareness of the multiple business and personal benefits that Azerbaijan has to offer”.
Loukas Tzitzis said:
"I am delighted to have been appointed by IDDA to such a strategic leadership position. Beyond the Government vision & exciting professional opportunity, the fact that Azerbaijan boasts a high standard of living and a seamlessly integrated multicultural society were strong advantages that simplified my decision. I believe we have an exciting future in front of us and Azerbaijan has all the ingredients to become the preferred regional hub for international technology companies with global ambitions."