https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_6931d106dc427619f92a794c4_o.jpg
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu (VŞQ) Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə əməkdaşlıq çərçivəsində işğaldan azad olunan ərazilərin bərpası və yenidən qurulması ilə bağlı dəstəyini davam etdirir.
Bu dəfə Şirkətlər Qrupu Qarabağ Dirçəliş Fondunun dəstəyi ilə Şərqi Zəngəzur İqtisadi Rayonuna suvarma avtomobili ianə edib. Suvarma avtomobili Zəngilanın Ağalı kəndində tarlaların suvarılması üçün istifadə ediləcəkdir.
Qeyd olunan nəqliyyat vasitəsinin təqdimat mərasimində Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev, VŞQ Müşahidə Şurasının sədri Aydın Talıbov, Qrup CEO Burak Dəniz, Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev, Qrupun yüksək rəhbərlik heyəti və media nümayəndələri iştirak edib.
VŞQ Müşahidə Şurasının sədri Aydın Talıbov Qarabağ Dirçəliş Fonduna işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpasında göstərdiyi səylərə görə dərin minnətdarlığını bildirib:
“”Veysəloğlu” olaraq biz davamlı inkişafın birgə fəaliyyət tələb etdiyinə inanırıq. Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə əməkdaşlığımız vasitəsilə biz yenidənqurma prosesini sürətləndirmək üçün lazımi dəstək və resursları təmin etməklə nəzərəçarpacaq fərq yaratmağı hədəfləyirik".
Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev şirkətin bu təşəbbüsünün Qarabağın dirçəlişi prosesində mühüm bir dəyərə malik olduğunu bildirib. O, nümunəvi addıma görə şirkətin rəhbərliyinə və bütün əməkdaşlarına təşəkkürünü bildirib.
“Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu ilk dəfə deyil ki, Fonda ianə edir. Daha öncə də işğaldan azad olunan ərazilərdə aparılan bərpa və quruculuq işlərinə töhfə vermək məqsədilə ianə edərək dəstək olublar. Şirkətin bu təşəbbüsü digərləri üçün örnək olmalıdır”,- deyə Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə heyətinin sədri Rəhman Hacıyev çıxışı zamanı bildirib.
Suvarma avtomobilinin təqdimat mərasimi Şirkətlər Qrupuna məxsus “AVT Logistics”də keçirilib. Tədbir iştirakçıları eyni zamanda şirkətin quru və soyuq anbarlarını ziyarət ediblər.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu (VŞQ) pərakəndə, distribusiya, logistika və istehsalat daxil olmaqla, tədarük zəncirinin müxtəlif sahələrini əhatə edən çoxşaxəli FMCG (gündəlik istehlak malları) qrupudur. Dayanıqlı inkişafı dəstəkləmək Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun əsas fəlsəfəsidir.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_6931d106dc427619f92a794c4_o.jpg
Группа Компаний Veyseloglu продолжает оказывать поддержку восстановлению и реконструкции территорий, освобожденных от оккупации, в рамках сотрудничества с Фондом Возрождения Карабаха.
На этот раз Группа Компаний при поддержке Фонда Возрождения Карабаха подарила Восточно-Зангезурскому экономическому району новую ирригационную машину. Ирригационная машина будет использоваться для орошения полей в селе Агалы Зангиланского района.
На церемонии презентации данного автомобиля выступили Айдын Талыбов, председатель совета директоров Группа Компаний Veyseloglu, генеральный директор группы Бурак Дениз, председатель правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев, специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Джабраиле, Губадлинского и Зангиланского районов, входящих в Восточно-Зангезурский экономический район Вахид Гаджиев, высшее руководство группы компаний и представители СМИ приняли участие.
Айдын Талыбов, председатель совета директоров Группы Компаний Veyseloglu, выразил глубокую признательность Фонду Возрождения Карабаха за усилия по восстановлению территорий, освобожденных от оккупации.
«Мы считаем, что устойчивое развитие требует совместных действий. Благодаря нашему партнерству с Фондом Возрождения Карабаха мы стремимся добиться ощутимых результатов, предоставляя необходимую поддержку и ресурсы для ускорения процесса восстановления».
Спецпредставитель президента Вахид Гаджиев сказал, что эта инициатива компании имеет важное значение в процессе возрождения Карабаха. Он поблагодарил руководство компании и всех сотрудников за образцовый шаг.
«Группа компаний Veyseloglu не в первый раз делает пожертвование в фонд. Ранее они поддержали строительные работы, проводимые на освобожденных от оккупации территориях. Эта инициатива компании должна стать примером для других", - сказал в ходе своего выступления председатель правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев.
Церемония презентации поливальной машины состоялась в «AVT Logistics», входящей в Группу Компаний. Участники мероприятия также посетили сухой и холодный склады компании.
Группа Компаний Veyseloglu представляет собой диверсифицированную группу FMCG (товары повседневного спроса), охватывающую различные области цепочки поставок, включая розничную торговлю, дистрибуцию, логистику и производство. Поддержка устойчивого развития – основная философия Группы Компаний Veyseloglu.