https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_94479795fff810a3dda1224e9_o.jpg
17 iyun 2023-cü il tarixində Gəncə şəhərində Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilati dəstəyi, “Veysəloğlu” Şirkətlər Qrupunun baş sponsorluğu ilə “Qarabağ gecəsi” adlı xeyriyyə konserti keçiriləcək.
Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyasında baş tutacaq konsertdə Xalq artistləri Azər Zeynalov, Teyyub Aslanov, Simarə İmanova, Əməkdar artistlər Gülüstan Əliyeva, Almaz Orucova, Aybəniz Haşımova, Nuriyyə Hüseynova, Sevinc Sarıyeva, solistlər Vəfa Vəzirova, Taleh Yəhyayev, Fəxri Kazım-Nicat, Cəlal Kərimov, Nurlana Abdullayeva, F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblının instrumental heyəti, F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı, eləcə də “Sənət Akademiyası”nın tələbələri çıxış edəcəklər.
Konsertin informasiya dəstəyi “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən təqdim olunur.
Bədii hissədən dərhal sonra rəsmi ziyafət təşkil olunacaq.
Məlumat üçün bildirək ki, həm konsert, həm də rəsmi ziyafət üçün biletləri Qarabağ Dirçəliş Fonduna müraciət edərək, eyni zamanda iTicket.az saytından və satış məntəqələrindən əldə etmək mümkündür.
Bilet əldə etmək üçün linkə keçid edin: https://iticket.az/events/concerts/karabakh-night-charity-concert23
Konsertdən əldə ediləcək vəsait Ağdam rayonunun ərazisində yerləşən Pənahəli xanın İmarət kompleksinin bərpasına yönəldiləcək.
Xatırladaq ki, “Qarabağ gecəsi” adlı xeyriyyə konserti ilk dəfə olaraq 26 iyun 2022-ci il tarixində Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasında təşkil olunub.
Ölkəmizdə böyük əks-səda doğurmuş konsertdən, sponsorlar və bilet satışından öncədən proqnozlaşdırılandan da artıq – 171 257 manat vəsait toplanıb. Toplanan vəsait hesabına Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinə yüksək keyfiyyətli royalın alınması qərara alınıb.
Əziz həmvətənlərimiz, hər kəsi işğaldan azad olunan ərazilərin bərpasını dəstəkləmək üçün konsertə bilet əldə etməyə dəvət edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_94479795fff810a3dda1224e9_o.jpg
17 июня 2023 года по инициативе Фонда возрождения Карабаха в Гянджинской государственной филармонии имени Фикрета Амирова состоится благотворительный концерт "Карабахская ночь", организованный Фондом при поддержке Министерства культуры Азербайджанской Республики. Главным спонсором мероприятия выступает Группа компаний "Veyseloğlu".
В рамках концерта выступят народные артисты Азер Зейналов, Тейюб Асланов и Симана Иманова, заслуженные артисты Гюлюстан Алиева, Алмаз Оруджева, Айбениз Гашимова, Нурия Гусейнова, Севиндж Сарыева, солисты Вафа Везирова, Талех Яхъяев, Фахри Казым-Ниджат, Нурлана Абдуллаева и Джалал Керимов, а также инструментальный коллектив исполнителей заслуженного ансамбля песни и пляски имени Ф. Амирова и ученики Академии искусств.
Информационную поддержку мероприятию оказывает ЗАО "Азербайджанское телевидение и радиовещание".
По завершении творческой части концерта состоится официальный банкет.
Для справки сообщаем, что билеты на концерт и/или банкет можно приобрести, обратившись в Фонд возрождения Карабаха или пройдя на веб-страницу iTicket.az, а также в пунктах продажи билетов.
Для приобретения билета пройдите по ссылке: https://iticket.az/events/concerts/karabakh-night-charity-concert
Собранные в рамках концерта средства будут направлены на восстановление комплекса Панахали-хана Имарат в Агдамском районе.
Напомним, что благотворительный концерт "Карабахская ночь" впервые прошел 26 июня 2022 года в Азербайджанской государственной филармонии.
Получивший широкий отклик в стране концерт собрал пожертвований и средств от продажи билетов 171 257 манатов - намного больше изначально прогнозируемой суммы. На вырученные средства было принято решение приобрести высококачественный рояль для Управления государственного заповедника города Шуша.
Уважаемые соотечественники, мы приглашаем вас приобрести билеты на концерт и тем самым поддержать восстановление освобожденных от оккупации территорий.