https://www.innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_facd16ca5279076c6c8e4984f_o.jpg
Son iki il ərzində Respublikada öz yaradıcılıq layihələri ilə yüksək sənət gündəmi formalaşdıran “Art-East Media Group” şirkəti yeniliklərə imza atmağa davam edir. Ətrafında peşəkar sənət adamlarını toplayan “Art-East Media Group” şirkəti 24 və 25 fevral tarixlərində paytaxt sakinləri və şəhərimizin qonaqlarına iki yaradıcılıq layihəsi təqdim etmişdir.
24 fevral tarixində təqdim olunan yaradıcılıq layihəsi “Azərbaycanfilm” kinostudiyası və Azərbaycan Dövlət Film Fondu kimi mötəbər sənət ocaqları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində ərsəyə gəlmişdir. Belə ki, “Art-East Media Group” şirkətinin brendi olan “Avanqard” Kamera Orkestrinin təqdimatında “Azərbaycanfilm” kinostudiyasının 100, Azərbaycan kinosunun 125 illiyinə həsr olunmuş yüksək bədii zövqlə yeni aranjiman edilmiş milli kinomuzun parlaq nümunələrindən olan musiqi əsərlərini özündə ehtiva edən “Kinokonsert” multimedia şousu qarşısına qoyduğu məqsədlərə, habelə ölkəmizin ictimai və mədəni həyatında fəal iştirak etmək, dünyada və ölkədə cərəyan edən sənət prosesinə uyğun ideyalar reallaşdırmaq və yüksək sənəti dərk etməyə qadir mütərəqqi tamaşaçı zövqünü formalaşdırmaq kimi məqsədlərə nail olmuşdur. Bunu səhnə əsərini izləyənlər arasında yer alan həm görkəmli sənət adamları, sənət tənqidçiləri, ictmai xadimlərin, həm də sıravi tamaşaçı rəyləri sübut edir.
Tanınmış aktyor Ruslan Sabirlinin aparıcılığı ilə baş tutan multimedia şousunda “Avanqard” Kamera Orkestri “Arşın mal alan”, “Sehirli xalat”, “Baladadaşın ilk məhəbbəti”, “Güllələnmə təxirə salınır”, “Bəxtiyar”, “Alma almaya bənzər”, “Böyük dayaq”, “Əhməd haradadır?”, “Ölsəm bağışla”, “Uşaqlığın son gecəsi”, “O olmasın , bu olmasın”, “Gün keçdi”, “Dərviş parisi partladır”, “Rəqiblər”, “Tıq-tıq xanım”, “Gümüşgöl əfsanəsi”, “Yuxu”, “Ordan burdan”, və s. filmlərinin saundtreklərini təqdim etmiş, bir çox səhnələr peşəkar rəqqas qismində çıxış edən Bakı Xoreoqrafiya Akademiyasının şagird-tələbə heyətinin canlandırdığı xoreoqrafik nömrələrlə müşayiət edilmişdir.

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_facd16ca5279076c6c8e4984f_o.jpg
Компания «Art-East Media Group», которая за последние два года своими творческими проектами сформировала высокую художественную повестку в республике, продолжает подписываться под инновациями. 24 февраля компания «Art-East Media Group», объединяющая вокруг себя профессиональных деятелей искусства, жителям столицы и гостям нашего города представила новый творческий проект.
Представленный 24 февраля творческий проект создан в рамках сотрудничества с киностудией «Азербайджанфильм» и Азербайджанским государственным фильмофондом.
Так, в рамках презентованного Камерным оркестром «Авангард», бренда компании «Art-East Media Group», мультимедийного шоу «Киноконцерт», посвященного 100-летию киностудии «Азербайджанфильм» и 125-летию Азербайджанской кино, были представлены музыкальные произведения из ярких образцов нашего отечественного кинематографа, вновь аранжированные с высоким художественным вкусом. Мультимедийное шоу достигло поставленных целей, а также активно участвует в общественной и культурной жизни нашей страны, реализуя идеи в соответствии с художественным процессом, происходящим в мире и в стране и формирующий вкус прогрессивной публики, способной понимать высокое искусство.
Мультимедийное шоу «Киноконцерт» достигло поставленных перед собой целей, а также задач активного участия в общественной и культурной жизни нашей страны, реализации идей в соответствии с художественным процессом, происходящим в мире и в стране, формирование вкуса у прогрессивной публики, способной понимать высокое искусство.
Об этом свидетельствуют мнения видных деятелей искусства, искусствоведов, общественных деятелей и обычных зрителей спектакля.
В мультимедийном шоу, которое вел известный актер Руслан Сабирли, Камерный оркестр «Авангард» исполнил саундтреки к фильмам «Аршин мал алан», «Волшебный халат», «Первая любовь Балададаша», «Съемки откладываются», «Бахтияр», «Яблоко как яблоко», «Большая поддержка», «Где Ахмед?», «Прости меня, если я умру», «Последняя ночь детства», «Не так, так эта», «День прошел», «Дервиш взрывает Париж», «Соперники», «Тыг-Тыг ханым», «Легенда о Гюмюшгёле», «Сон», «Ордан-бурдан» и др., многие сцены которых сопровождались хореографическими номерами в исполнении воспитанников Бакинской Академии Хореографии, выступавших в роли профессиональных танцоров.