https://www.innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_ff7fcd019162fdc21b80d5c3c_o.jpg
“Park Cinema” kinoteatrında “Bu yeni dünya” (La Crosaide) filmi nümayiş etdiriləcək. Parıldayan komediya Parisli bir ailənin - Abel, Mariann və Jozefin həyatından bəhs edir, Jozef planeti xilas etmək üçün bir layihədə iştirak edəndə isə həyatları dərhal alt-üst olur.
Filmdə əsas rolları Lui Qarrel (“Zabit və casus”, “Xəyalpərəstlər”, “Bütün mahnılar yalnız sevgi haqqındadır") və Letisiya Kasta (“Apaçi”, “Üz”, “Kabusun arxasındakı kabus”) ifa ediblər. Qarrel və Kasta üçün “Ən dürüst adam” filmindən sonra ikinci birgə işidir. Filmin rejissoru və ssenaristi olan Qarrel həm də 2021-ci ildə Kann Film Festivalında öz filmini nümayiş etdirmişdir.
Qeyd edək ki, film aprelin 13-də saat 19:00-da Park Cinema Park Bulvar kinoteatrında bir dəfə nümayiş olunacaq. Fransa səfirliyi və Fransız İnstitutu tərəfindən təşkil edilən tədbirə giriş sərbəstdir.

https://innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_ff7fcd019162fdc21b80d5c3c_o.jpg
Кинотеатр Park Cinema покажет французский фильм «Этот новый мир» (La Crosaide). Искрометная комедия рассказывает о жизни парижской семьи – Абеля, Марианн и Жозефа – чья жизнь мгновенно переворачивается после того, как Жозеф становится участником проекта по спасению планеты.
Главные роли в фильме сыграли Луи Гаррель («Офицер и шпион», («Мечтатели», «Все песни только о любви») и Летиция Каста («Апачи», «Лицо», «Кошмар за стеной»). Для Гарреля и Каста это вторая совместная работа после фильма «Честный человек». Режиссером и сценаристом картины также выступил Гаррель, который уже представил свой фильм на Каннском кинофестивале в 2021 году.
Отметим, что фильм будет показан один раз в кинотеатре Park Bulvar 13 апреля в 19:00. Вход на мероприятие, организованное посольством Франции и Французским институтом, будет свободным.