https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9e407a3d7b2f2b8846b6d45b6_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) Türkiyədə baş vermiş güclü zəlzələdən zərər çəkənlərə dəstək məqsədilə qardaş ölkəyə humanitar yardım göndərib.
Faciədən zərər çəkmiş şəxslərin, eləcə də xilasedici heyətin zəruri ehtiyaclarının qarşılanması məqsədilə generator, elektrik qızdırıcısı, uşaqlar, qadınlar və kişilər üçün isti geyim dəstləri, yataq ləvazimatları və s. mal və avadanlıqlar Heydər Əliyev Fondunun xətti ilə fəlakət zonasına göndərilməsi üçün aidiyyəti üzrə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, 6 fevral 2023-cü il tarixində çoxsaylı insan tələfatı və dağıntılarla müşayiət olunan təbii fəlakətin fəsadlarının aradan qaldırılması üçün Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyev və birinci xanım, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsləri ilə qardaş Türkiyəyə könüllü humanitar dəstək tədbirlərinin göstərilməsinə başlanılıb. Bu nəcib çağırışa yüzminlərlə vətəndaş, müxtəlif dövlət və özəl müsəssisələr, o cümlədən vətəndaş cəmiyyəti institutları qoşulublar.
“AzerGold” QSC faciə ilə əlaqədar qardaş Türkiyə dövlətinə və xalqına, o cümlədən həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananlara şəfa diləyir, dağıntılar altında qalmış insanların tezliklə xilas olmasını, zəlzələnin nəticələrinin qısa zamanda aradan qalxmasını arzulayır.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_9e407a3d7b2f2b8846b6d45b6_o.jpg
Закрытое Акционерное Общество (ЗАО) «AzerGold» направило в Турцию гуманитарную помощь в поддержку пострадавших в результате сильного землетрясения в братской стране.
Для удовлетворения нужд пострадавших от трагедии, а также спасателей ЗАО были закуплены и переданы по назначению генераторы, электрические обогреватели, комплекты теплой одежды для детей, женщин и мужчин, постельное белье и другие товары и оборудование для последующей отправки в зону бедствия по линии Фонда Гейдара Алиева.
Отметим, что 6 февраля 2023 года по инициативе Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева и первой леди, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханум Алиевой было начато оказание добровольной гуманитарной помощи братской Турции для ликвидации последствий стихийного бедствия, приведшего к многочисленным человеческим жертвам и разрушениям. К этому благородному призыву присоединились сотни тысяч граждан, различные государственные и частные предприятия, в том числе институты гражданского общества.
ЗАО «AzerGold» выражает глубокие соболезнования братской Турции и его народу в связи с трагедией, в частности семьям и близким погибших, желает исцеления раненым, скорейшего спасения людей, оказавшихся под завалами, и оперативного устранения последствий землетрясения.