https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_3bc67d751f777444714f7f8df_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən Türkiyəyə ezam olunan Azərbaycan Ordusunun hərbi tibb personalı Kahramanmaraşda fəaliyyətini davam etdirir.
Türkiyə Səhiyyə Nazirliyinin və Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələri ilə koordinasiyalı şəkildə hərbi həkimlərimiz növbəti 8 cərrahi əməliyyatı uğurla icra edib, zərərçəkmiş 62 nəfərə ambulator yardım göstəriblər.
Ümumilikdə Azərbaycan Ordusunun təcrübəli tibb personalı tərəfindən 25 cərrahi əməliyyat icra olunub, baş vermiş zəlzələdən zərərçəkən 196 nəfəri isə müayinə edilərək onlara ambulator yardım göstərilib.
Zəlzələdə xəsarət alan insanlara tibbi yardımın göstərilməsi, onların tezliklə sağalaraq normal həyata qayıtması üçün hərbi tibb personalımız qardaş ölkədə yüksək peşəkarlıqla fəaliyyətini davam etdirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_3bc67d751f777444714f7f8df_o.jpg
The military medical personnel of the Azerbaijan Army sent to Türkiye in accordance with instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, continue their activities in Kahramanmarash.
In coordination with the representatives of the Ministry of Health of Türkiye and the Turkish Armed Forces, Azerbaijani military doctors successfully performed the next 8 surgeries and provided ambulatory care to 62 injured people.
Totally 25 surgeries were performed by the experienced medical personnel of the Azerbaijan Army, and 196 people affected by the earthquake were examined and given outpatient assistance.
Azerbaijani military medical personnel continues working with high professionalism in the fraternal country to provide medical aid to the injured in the earthquake, for their quick recovery and return to normal life.